Ajax zwycięski w klasyku Eredivisie

Autor: Michał Nowacki | 21.01.2018 16:14 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

AFC Ajax podejmował u siebie Feyenoord Rotterdam. Klasyk w Eredivisie zakończył się po myśli gospodarzy. W pierwszej połowie wicelider tabeli raził nieskutecznością, ale po przerwie celowniki zostały naprawione.

W 14. minucie Klaas-Jan Huntelaar wyskoczył najwyżej w powietrze, sięgnął futbolówkę głową, ale uderzył obok lewego słupka. W 33. minucie gospodarze mieli rzut rożny. Do piłki zagranej w pole karne doszedł Joel Veltman, który uderzył z pola karnego obok lewego słupka.

Cztery minuty później Lasse Schone zdecydował się uderzyć ze stałego fragmentu gry, ale piłka przeleciała obok lewego słupka. W doliczonym czasie gry, David Neres zagrywał piłkę w pole karne, ale futbolówka spadła prosto w ręce golkipera gości, Brada Jonesa.

Druga połowa od samego początku przebiegała pod dyktando Ajaxu. W 51. minucie wynik meczu otworzył Donny van de Beek, który bez problemów umieścił piłkę w siatce gości. Futbolówkę posłał w prawy dolny róg. Dwie minuty później wynik podwyższył Klaas-Jan Huntelaar, który dostał piłkę od Joela Veltmana. Holender uderzył głową w prawy róg i Brad Jones nie miał szans na skuteczną obronę.

Na dodatek w 58. minucie goście zostali osłabieni, gdyż Nicolai Jorgensen dostał drugą żółtą kartkę i Bjorn Kuipers musiał go odesłać do szatni. W 71. minucie Hakim Ziyech był bliski zdobycia gola, ale w ostatniej chwili interweniował obrońca i zablokował strzał. Tym samym AFC Ajax odniósł zwycięstwo nad Feyenoordem Rotterdam.

AFC Ajax – Feyenoord Rotterdam 2:0 (0:0) Van de Beek 51', Huntelaar 53'

• Raport ligowy: Spadkowicze #10

Świetny występ Piotr Zielińskiego w barwach SSC Napoli, powrót na boisko drużyny Jakuba Rzeźniczaka i kolejne zwycięstwo zespołu Kamila Glika. Miniony weekend przyniósł sporo emocji, jeśli chodzi o spadkowiczów rozgrywek Ligi Mistrzów.

Wygrane spotkania Borussii Dortmund oraz RB Leipzig. Świetny mecz AS Monaco i strata punktów Celticu. Dużo działo się w minionym tygodniu u spadkowiczów Ligi Mistrzów!

Bramka Łukasza Teodorczyka, całe spotkanie Rafała Gikiewicza oraz kolejne minuty Piotra Zielińskiego. To tylko namiastka tego, co wydarzyło się na przestrzeni ostatnich dni, jeśli chodzi o zespoły, które odpadły z Ligi Mistrzów.

Porażka drużyny z Madrytu w Copa del Rey, remis Borussii i przegrana RB Leipzig. To i dużo więcej można znaleźć w najnowszym raporcie spadkowiczów!