2x Lewandowski, 2x Müller = 4:2 dla Bayernu

Autor: Michał Nowacki | 21.01.2018 17:20 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Bayern Monachium z trudem, ale zdobył trzy punkty w meczu z Werderem Brema, który znajduje się w strefie spadkowej.

W ósmej minucie Ludwig Augustinsson zagrywał w pole karne, do piłki doszedł Max Kruse, uderzył głową, ale strasznie chybił obok słupka. W 25. minucie Max Kruse zdecydował się na prostopadłe podanie, adresatem był Jerome Gondorf. Z kilku metrów uderzył tuż przy lewym słupku i było 1:0 dla gości.

Osiem minut później powinno być 1:1. Niklas Süle był najszybszy i doszedł do odbitej piłki, ale jego uderzenie zostało zablokowane. W 41. minucie problemów ze skutecznością nie miał Thomas Müller. Niemiec dostał piłkę od Boatenga, przymierzył płasko i nie dał szans golkiperowi.

W 62. minucie Arturo Vidal mógł dać prowadzenie Bayernowi, ale rzut wolny znakomicie obronił Jiri Pavlenka. Minutę później Robert Lewandowski doszedł do piłki bitej z rzutu rożnego i głową umieścił futbolówkę w siatce. W 74. minucie fatalny błąd popełnił Niklas Süle, który chciał zażegnać niebezpieczeństwo i wybić piłkę głową. Stoper się pomylił i przypadkowo umieścił piłkę we własnej bramce.

Radość gości szybko przerwał Robert Lewandowski, który trzy minuty później dał prowadzenie 3:2. Polak wyskoczył najwyżej do piłki, uderzył ją głową tak, że futbolówka odbiła się jeszcze od lewego słupka i wpadła do siatki. W 84. minucie James Rodríguez zagrywał do Thomasa Müllera, który uderzył w prawy dolny róg. Więcej goli nie padło.

Bayern Monachium – SV Werder Brema 4:2 (1:1) Müller 41', 84', Lewandowski 63', 77' – Gondorf 25', Süle 74' (sam.)