„Święci” sprawili cud; Tottenham Hotspur stracił punkty

Mateusz Deluga | 21.01.2018 18:56 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W ramach 24. kolejki „Święci” na własnym obiekcie podejmowali Tottenham Hotspur. Spotkanie między obiema ekipami było zacięte. Niestety nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe, których było jak na lekarstwo.

W pierwszych piętnastu minutach spotkanie wyglądało na wyrównane. Obie ekipy starały się założyć wysoki pressing i czekały na błąd przeciwnika.

W 15. minucie szczęście uśmiechnęło się do zespołu gospodarzy, bowiem Davinson Sanchez skierował piłkę do własnej bramki. Gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia, a „Koguty” musiały wziąć się do pracy, aby nadrobić straconą bramkę.

Trzy minuty później, niezastąpiony Harry Kane zdobył wyrównującą bramkę dla gości. Anglik wyskoczył najwyżej w polu karnym „Świętych” i umieścił futbolówkę w siatce.

Po zdobyciu wyrównującej bramki, Tottenham Hotspur ruszył do huraganowych ataków, ale żaden z nich nie doporowadził do zdobycia drugiej bramki.

W 30. minucie Moussa Sissoko odebrał piłkę w środku pola, po czym oddał kąśliwy strzał w kierunku bramki, ale futbolówka minęła cel dosłownie o kilka centymetrów. W 37. minucie próbowali odpowiedzieć „Święci”, jednak Jack Stephens oddał strzał, który również minął światło bramki.

W drugiej połowie goście ponownie próbowali napędzać swoje akcje, jednak brakowało im skuteczności. Natomiast „Święci” wyczekiwali na swoje okazje. Niestety przez dłuższy czas na murawie niewiele się działo.

W 68. minucie Harry Kane miał wspaniałą sytuację na zdobycie bramki, jednak w ostatniej chwili Anglikowi na drodze stanął jeden z defensorów gospodarzy, który zablokował strzał.

Sześć minut przed końcem spotkania Erik Lamela miał świetną okazję na oddanie strzału, jednak w ostatniej chwili defensywa Southampton FC oddaliła zagrożenie W 90. minucie rozstrzygającą bramkę dla „Kogutów” mógł zdobyć Harry Kane, ale napastnik nie wykorzystał genialnego podania Delego Allego.

Więcej bramek na obiekcie „Świętych” nie zobaczyliśmy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Southampton FC – Tottenham Hotspur FC 1:1 (1:1) Sanchez 15’ (sam.) – Kane 18’