„Manita” w Andaluzji! Katalończycy zmiażdżyli rywala!

Autor: Grzegorz Góra | 21.01.2018 22:41 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Po pucharowym potknięciu z Espanyolem, FC Barcelona wróciła na zwycięski szlak. W meczu z Realem Betis Balompié, gospodarze stawiali opór jedynie w pierwszej części spotkania. W drugiej byli już tylko tłem dla rozpędzonych graczy „Blaugrany”.

Choć pierwsza połowa meczu na Estadio Benito Villamarín nie była wielkim widowiskiem, licznie zgromadzeni na trybunach kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Wszystko za sprawą taktyki obu ekip, które w pierwszych trzech kwadransach zaproponowały fanom iście „podwórkowy futbol”.

W konfrontacji katalońskiego Goliata z Dawidem z Andaluzji pełno był przechwytów, fauli i niecelnych podań, które w żaden sposób nie przekładały się na akcje bramkowe. Swoje szansę mieli wprawdzie Guardado, Rakitić i Messi, ale pierwszy z nich nie trafił w bramkę, drugi uderzył wprost w ręce bramkarza, a trzeci… w boczną siatkę. Mimo, że kulturą gry „Barca” przewyższała rywala, do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron, piłkarze Ernesto Valverde wreszcie zaczęli grać skuteczniej i już w 59.minucie wyszli na prowadzenie. Po błyskawicznej kontrze w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Ivan Rakitić, a że Chorwat nie zwykł marnować takich okazji, chwilę później było 1:0 dla „Dumy Katalonii”.

Stracony gol podciął skrzydła gospodarzom i zanim zdążyli się pozbierać, przegrywali już 0:2. W 65. minucie Busquets przejął piłkę na środku boiska i natychmiast zagrał ją do Messiego, a ten, podobnie jak chwilę wcześniej Rakitić, zamienił podanie na bramkę.

Potem nie było już lepiej i Adan jeszcze trzykrotnie zmuszony był wyciągać piłkę z siatki. Golkipera Betisu po raz drugi pokonał jeszcze Messi, a dodatkowy dublet zaaplikował mu Luis Suárez. Ostatecznie mecz  zakończył się wygraną FC Barcelony 5:0. Gospodarze, choć chcieli zagrać z „Barcą” w piłkę, nie mieli żadnego atutu.

Real Betis Balompié – FC Barcelona 0:5 (0:0) Rakitić 59’, Messi 65’, 79’, Suarez 69’, 89’