Pech Vermaelena

Autor: Grzegorz Góra | 22.01.2018 15:45 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Belgijski defensor FC Barcelony nabawił się kontuzji, która wykluczy go z gry na kilkanaście dni.

Mimo świetnego rezultatu we wczorajszym spotkaniu z Betisem w Sewilli, w sztabie szkoleniowym "Dumy Katalonii" nastroje nie są najlepsze. Świetnie spisujący się w roli zmiennika Samuela Umtitiego Thomas Vermaelen doznał urazu, prze który zabraknie go w najbliższych meczach "Blaugrany".

W 40. minucie meczu na Estadio Benito Villamarin Belg ruszył do sprintu za jednym z rywali, jednak już po kilku sekundach nie był w stanie kontynuować biegu i złapał się za lewe udo. Chwilę później, z grymasem bólu na twarzy, opuszczał boisko w towarzystwie klubowych medyków.

Dziś, po szczegółowych badaniach, okazało się, że Vermaelen naderwał włókno mięśniowe w lewym udzie i zmuszony będzie do przynajmniej dwutygodniowego rozbratu z piłką. Na szczęście dla kibiców "Dumy Katalonii" do gry wraca już powoli Samuel Umtiti, który sam wyleczył uraz i we wczorajszym meczu godnie zastąpił belgijskiego stopera.

Były zawodnik Arsenalu z całą pewnością opuści nadchodzące potyczki z Espanyolem w Copa del Rey oraz ligowe konfrontacje z Deportivo Alavés, Espanyolem i Getafe. Nie wykluczone, że jego miejsce w kadrze, wobec zbliżającego się pożegnania z Javierem Mascherano, zajmie nowo pozyskany Kolumbijczyk Yerry Mina.

• Barcelona remisuje na wyjeździe z „Nietoperzami”

FC Barcelona przyjechała na Estadio Mestalla stoczyć bój z Valencią. Już od pierwszych minut goście musieli odrabiać straty i gonić wynik. Udało się ostatecznie zremisować i do domu zabrać tylko punkt.

Wczoraj niespodziewanie Real Madryt przegrał wyjazdową potyczkę z Deportivo Alavés 0:1. Dzisiaj swój bój stoczy Barcelona, która pojedzie na Estadio Mestalla walczyć o trzy punkty z Valencią.

• „Koguty” uległy „Blaugranie”

O godzinie 21:00 na murawie Stadionu Wembley zameldowały się „jedenastki” Tottenhamu i Barcelony. „Koguty” pragnęły wykorzystać fakt, że „Duma Katalonii” znajduje się od pewnego czasu w lekkim kryzysie.

Hitowo zapowiada się starcie „Kogutów” z „Dumą Katalonii”. Różnica między tymi zespołami jest taka, że goście w ubiegłej kolejce wygrali, zaś gospodarze stracili kluczowego gola w ostatnich sekundach i obecnie mają zerowy dorobek punktowym. W innym spotkaniu tej grupy mistrzowie Holandii podejmą powracający do Ligi Mistrzów po kilku latach nieobecności zespół „Nerazzurrich”.

• Łajba powoli tonie. El Haddadi ratuje remis w końcówce!

„Duma Katalonii” do 84. minuty przegrywała 0:1. Wówczas do siatki rywali trafił rezerwowy El Haddadi.