Chelsea o krok od wzmocnienia zespołu

Autor: Michał Nowacki | 23.01.2018 15:08 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Chelsea jest chętna dokonać podwójnej transakcji z włoską Romą i w styczniu sprowadzić napastnika, Edina Džeko oraz obrońcę, Emersona Palmieriego. Spekuluje się, że ten drugi z zawodników powinien w ciągu 48h podpisać 4,5 letni kontrakt z "The Blues".

23-latek miałby dołączyć do Chelsea, gdyż londyńczykom w lecie nie udało się pozyskać Alexa Sandro z Juventusu. Rozmowy nadal nie przybliżają Chelsea do pomyślnego zakończenia sprawy i dlatego Antonio Conte zdecydował się na Brazylijczyka z Romy.

Wiele wskazuje na to, że stołeczny klub z Serie A przyjmie łączną kwotę 50 milionów funtów plus ewentualne dodatki. Agenci Emersona rozpoczęli rozmowy z Chelsea w zeszłym tygodniu, ale dopiero weekend był kulminacyjny po tym, jak Chelsea wygrała z Brighton & Hove Albion FC 4:0.

Chelsea pozwoliła nawet, aby obecny lewy obrońca Kenedy, mógł rozpocząć negocjacje w sprawie wypożyczenia do Newcastle. Emerson będzie mógł grać w Lidze Mistrzów w fazie pucharowej, w dodatku ma on obywatelstwo Brazylii i Włoch, więc nie będzie musiał czekać na tzw. pozwolenie o pracę. Wykluczony z rozgrywek Champions League będzie za to Edin Džeko, który grał w fazie grupowej. W spotkaniu na Stamford Bridge były snajper Manchesteru City strzelił dwa gole, a jego zespół zremisował z Chelsea 3:3.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Chelsea FC, Anglia, Włochy, Transfery, Kontrakt, AS Roma, Edin Dzeko, Emerson Palmieri

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze