EFL Cup: Niesamowita końcówka! Manchester City postawił kropkę nad „i”

Autor: Kacper Chwedoruk | 23.01.2018 22:40 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

„The Citizens” nie mieli większych problemów z przypieczętowaniem awansu do finału EFL Cup. Choć podopieczni Josepa Guardioli roztrwonili dwubramkową przewagę, to ich sytuacja w tym dwumeczu była bardzo klarowna.

„Obywatele” zdecydowanie lepiej weszli w spotkanie. To oni mieli kontrolę nad tym co się dzieje, jednak problem był ze stwarzaniem dogodnych sytuacji. Pierwszy na listę strzelców mógł wpisać się Sergio Aguero. Argentyńczyk fenomenalnym technicznym uderzeniem był bliski zaskoczenia golkipera gości, ale futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.

Kwadrans po tej sytuacji, ponownie bliski szczęścia był snajper City. Tym razem świetną interwencją popisał się Steele. Tuż przed przerwą napór gości przyniósł efekt. Leroy Sane otworzył wynik meczu. Reprezentant Niemiec wykorzystał fatalne zachowanie obrońcy Bristol i z zimną krwią umieścił piłkę w siatce.

Po zmianie stron, w końcu dopiął swego były piłkarz Ateltico Madryt. Aguero znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie przyjezdnych. Już w tym momencie jasne stało się, że to podopieczni Guardioli zagrają w finale Pucharu Ligi Angielskiej, chociaż do końcowego gwizdka pozostało jeszcze 40 minut.

Gospodarzy stać było na kontaktowe trafienie. Dokonał tego Marlon Pack, który wykorzystał centrę Patersona. Warto dodać, że do tego gola przyczyniła się obrona Manchesteru, a dokładniej John Stones, popełniając błąd w wybiciu piłki.

W samej końcówce klub z Championship niespodziewanie doprowadził do wyrównania. Flint dał jeszcze cień nadziei swoim kibicom na awans, ale kilkanaście sekund później rozwiał je Kevin De Bruyne. Belg ustalił wynik spotkania. Chwilę po jego trafieniu sędzia zakończył mecz.

Lider Premier League finałowego rywala pozna w środowy wieczór, kiedy to Arsenal będzie gościł Chelsea.

Bristol City – Manchester City 2:3 (0:1) Pack 64', Flint 90'+4' – Sane 43', Aguero 49', De Bruyne 90'+6'

Pierwszy mecz: 2:1 dla Manchesteru City