Szósty mecz z rzędu bez zwycięstwa. Roma wyrwała remis w końcówce

Autor: Kacper Chwedoruk | 24.01.2018 22:45 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W zaległym spotkaniu 3 kolejki Serie A, AS Roma rozegrała wyjazdowe spotkanie z Sampdorią. Stołeczny zespół mógł zrównać się punktami z czwartym w tabeli Interem, jednak szansy nie wykorzystał.

W pierwszej odsłonie, to goście byli stroną zdecydowanie dominującą. Starali się pokonać Viviano, ale wszystko co robili, nie okazało się wystarczająco dobre na otwarcie wyniku spotkania. Najbliżej tego był Nainggolan. Belgijski pomocnik, po fantastycznej zespołowej akcji, nie potrafił umieścić piłki w siatce.

W doliczonym czasie premierowej części, to gospodarze niespodziewanie objęli prowadzenie. Wszystko za sprawą fatalnego błędu Aleksandara Kolarova, który przyjął dośrodkowanie rywala we własnym polu karnym... ręką. Jedenastkę na gola pewnie zamienił doświadczony Fabio Quagiarella.

Gol do szatni zdecydowanie uskrzydlił Sampdorię. Klub z Genui stwarzał więcej sytuacji, ale do ponownego pokonania Alissona było to za mało. Z kolei udało się to Edinowi Dżeko. Snajper Romy umieścił futbolówkę w siatce, jednak arbiter słusznie odgwizdał spalonego.

Gospodarze utrzymali korzystny wynik do pierwszej minuty doliczonego czasu. Wówczas dośrodkowanie Antonucciego strzałem gola zamienił niezawodny Bośniak. Rzymianie ostatecznie uratowali remis, ale nie przerwali niekorzystnej serii meczów bez zwycięstwa. Spotkanie z Sampdorią było już szóstym starciem z rzędu w lidze bez triumfu podopiecznych Di Francesco.

Odnotujmy, że cały mecz w barwach zespołu z Genui rozegrali Karol Linetty i Bartosz Bereszyński. Dawid Kownacki pełne 90 minut spędził na ławce rezerwowych.

UC Sampdoria – AS Roma 1:1 (1:0) Quagiarella 45+2' (k.) – Dżeko 90+1'