EFL Cup: Istnieje życie po Sanchezie; „Kanonierzy” w finale

Mateusz Deluga | 24.01.2018 22:59 | komentarzy: 6 | kategoria: Recenzja meczu |

Dzisiejszego wieczoru Emirates Stadium stało się areną zmagań dwóch zwaśnionych drużyn z Londynu. W pierwszym spotkaniu padł bezbrakowy remis, który tylko rozsierdził „Kanonierów”, jak i „The Blues”. Dlatego w rozstrzygającym spotkaniu nie zabrakło emocji oraz pięknych bramek. Z awansu do finału rozgrywek mogli cieszyć się „Kanonierzy”.

W pierwszym półfinałowym spotkaniu obu ekipom brakowało skuteczności, dlatego Arsenal FC, jak i Chelsea musieli pogodzić się z bezbramkowym remisem, który nie zadowolił żadnej ze stron. Dla „Kanonierów”, to było pierwsze spotkanie rozgrywane bez swojej największej gwiazdy, Alexisa Sancheza. Przypomnijmy, że Chilijczyk przeniósł się do ligowego rywala londyńczyków, Manchesteru United.

Już w 7. minucie podopieczni Antonio Conte wyszli na prowadzenie. Pedro zagrał genialną prostopadłą piłkę do Edena Hazarda, który pokonał Davida Ospinę.

Pięć minut później padła wyrównująca bramka dla „Kanonierów”. Zdobył ją obrońca „The Blues”, Antonio Rüdiger. Niemiec niefortunnie interweniował we własnym polu karnym i w konsekwencji strzelił gola samobójczego.

Po stracie niefortunnej bramki, piłkarze Chelsea rzucili się do odrabiania strat, jednak strzały Williana oraz Mosesa, okazały się niecelne. W szeregach „Kanonierów” panował spokój, zawodnicy Arsène Wengera nie chcieli dokonywać niepotrzebnych nerwowych ruchów.

W 30. minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Willian, a w jego miejsce pojawił się Ross Barkley. Dla młodego Anglika był to pierwszy oficjalny występ w barwach „The Blues”.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Mesut Özil stanął przed szansą zdobycia drugiej bramki dla Arsenalu, jednak jego strzał w ostatniej chwili zablokowali defensorzy „The Blues”.

Trzecią bramkę w tym spotkaniu mogliśmy ujrzeć w 60. minucie. Lacazette przytrzymał futbolówkę na skraju pola karnego, po czym zagrał do Granita Xhaki, który wepchnął piłkę do bramki.

W 76. minucie Alex Iwobi miał okazję na podwyższenie prowadzenia, jednak jego strzał wylądował prosto w rękawicach interweniującego Caballero.

W drugiej połowie byliśmy świadkiem stagnacji. Obie drużyny nie atakowały już tak intensywnie. „Kanonierzy” szanowali wynik i starali się dowieźć go do końca spotkania.

Do podstawowego czasu gry, sędzia doliczył cztery minuty, podczas których niewiele się działo. Arsenal FC zasłużenie awansował do finału EFL Cup, a ich rywalem w tym meczu będzie zespół Pepa Guardioli, Manchester City.

Arsenal FC – Chelsea FC 2:1 (1:1) Rudiger (sam.) 12’, Xhaka 60’ – Hazard 7’

• Legenda Arsenalu: Chciałem widzieć inny zespół

Po wielu latach władze Arsenalu zdecydowały, że w sezonie 2018/2019 Arsène Wenger nie będzie trenerem klubu. Francuza zastąpił Unai Emery i w debiucie ligowym przeciwko Manchesterowi City przegrał on 0:2 na własnym stadionie. Były kapitan "Kanonierów", Tony Adams skomentował jednak sytuację stołecznego klubu.

• „Obywatele” lepsi od „Kanonierów”

Manchester City udanie wszedł w sezon ligowy.

• Siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy. Oto nowy sezon Premier League – emocje gwarantowane!

Już w piątek rusza Premier League, według wielu najlepsza liga na świecie. W zakończonym okienku transferowym kibice byli świadkami kilku obiecujących transferów. Przyjście Riyada Mahreza do Manchesteru City może zdecydowanie pomóc w obronie tytułu mistrzów Anglii. Pozostałymi kandydatami do zdobycia mistrzostwa niezmiennie są: Liverpoool FC, Manchester United, Chelsea FC oraz Tottenham.

Weekend skradli nam piłkarze Paris Saint-Germain oraz Manchesteru City, którzy sięgnęli po pierwsze trofea w sezonie. Czas zatem nadrobić zaległości na rynku transferowym, gdzie m.in. działacze BVB doszli wreszcie do porozumienia z Tianjin Quanjian w sprawie transferu Axela Witsela.