Copa del Rey: Niezwykła sensacja na Bernabeu! Leganes wyeliminowało Real!

Autor: Kacper Chwedoruk | 24.01.2018 23:30 | komentarzy: 7 | kategoria: Recenzja meczu |

Marco Asensio w pierwszym spotkaniu zapewnił jednobramkowy triumf, który wydawało się, że załatwi sprawę awansu do półfinału Pucharu Hiszpanii. Leganes jednak się nie poddało i niespodziewanie ograło Real na Santiago Bernabeu, tym samym zapewniając sobie start w kolejnej rundzie rozgrywek.

W pierwszej połowie to przyjezdni byli dużo bardziej konkretni. Już po pięciu minutach Beauvue był bliski otworzenia wyniku meczu, ale po jego strzale z rzutu wolnego piłka trafiła w słupek. Kolejny strzał zza pola karnego przyniósł już efekt bramkowy. Cudownym uderzeniem popisał się Eraso, doprowadzając do remisu w dwumeczu.

Przyjezdni nie zamierzali skupiać się tylko na grze w defensywie i próbowali atakować bramkę Casilli. To jednak się nie udało, a jedna z kontr Realu zakończyła się trafieniem nieskutecznego w tym sezonie Karma Benzemy.

Piłkarze Leganes się nie załamali i bardzo szybko odpowiedzieli "Królewskim". Ponownie dał znać o sobie Eraso. Pomocnik obsłużył idealnym dośrodkowaniem Gabriela i dał przyjezdnym drugie prowadzenie w tym spotkaniu. Jak się ostatecznie okazało, był to ostatnim gol w dwumeczu, który zapewnił niespodziewany awans Leganes do półfinału Pucharu Króla.

Real Madryt – CD Leganes 1:2 (0:1) Benzema 47' – Eraso 31', Gabriel 55'