Copa del Rey: Derby Katalonii dla „Blaugrany”; show Messiego!

Autor: Karol Brandt | 25.01.2018 23:21 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Lionel Messi kolejny raz wziął sprawy w swoje... nogi i poprowadził FC Barcelonę do zwycięstwa.

Późnym wieczorem FC Barcelona na Camp Nou podejmowała RCD Espanyol. Byliśmy zatem świadkami kolejnych derbów Katalonii. Zawody prowadził Antonio Miguel Mateu Lahoz, który już w 9. minucie zanotował trafienie przy nazwisku Luisa Suáreza. W tej sytuacji Lionel Messi rozprowadził piłkę do boku, gdzie znalazł się Aleix Vidal, który dośrodkował w pole karne. W „szesnastce” gości obrońcom urwał się były piłkarz Liverpoolu i głową umieścił futbolówkę w siatce.

W 25. minucie Atomowa Pchła dopadła do bezpańskiej futbolówki i oddał strzał sprzed linii wyznaczającej pole karne. „Szmacianka” po odbiciu od jednego z rywali wpadła do bramki obok bezradnego golkipera Espanyolu. Więcej goli w pierwszej połowie nie padło Dodajmy, że podczas premierowych 45 minut gry, FC Barcelona osiągnęła siedemdziesięciotrzyprocentową przewagę w posiadaniu futbolówki.

Po zmianie stron początkowo „Duma Katalonii” zaciągnęła hamulec, lecz po wejściu na boisko Philippe’a Coutinho, obraz gry uległ zmianie i gospodarze napierali na rywali z pełnym impetem.

W 88. minucie po jednym z ataków bliski kolejnego trafienia był Lionel Messi, lecz Argentyńczyk po strzale głową (!) trafił w słupek.

Summa summarum „Blaugrana” awansowała do półfinału Copa del Rey.

FC Barcelona – RCD Espanyol 2:0 (2:0) Suárez 9’, Messi 25’

• Barcelona remisuje na wyjeździe z „Nietoperzami”

FC Barcelona przyjechała na Estadio Mestalla stoczyć bój z Valencią. Już od pierwszych minut goście musieli odrabiać straty i gonić wynik. Udało się ostatecznie zremisować i do domu zabrać tylko punkt.

Wczoraj niespodziewanie Real Madryt przegrał wyjazdową potyczkę z Deportivo Alavés 0:1. Dzisiaj swój bój stoczy Barcelona, która pojedzie na Estadio Mestalla walczyć o trzy punkty z Valencią.

• „Koguty” uległy „Blaugranie”

O godzinie 21:00 na murawie Stadionu Wembley zameldowały się „jedenastki” Tottenhamu i Barcelony. „Koguty” pragnęły wykorzystać fakt, że „Duma Katalonii” znajduje się od pewnego czasu w lekkim kryzysie.

Hitowo zapowiada się starcie „Kogutów” z „Dumą Katalonii”. Różnica między tymi zespołami jest taka, że goście w ubiegłej kolejce wygrali, zaś gospodarze stracili kluczowego gola w ostatnich sekundach i obecnie mają zerowy dorobek punktowym. W innym spotkaniu tej grupy mistrzowie Holandii podejmą powracający do Ligi Mistrzów po kilku latach nieobecności zespół „Nerazzurrich”.

• Łajba powoli tonie. El Haddadi ratuje remis w końcówce!

„Duma Katalonii” do 84. minuty przegrywała 0:1. Wówczas do siatki rywali trafił rezerwowy El Haddadi.