Kolejny dublet Taliscy; kolejne zwycięstwo „Czarnych Orłów”

Autor: Karol Brandt | 26.01.2018 19:56 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu 19. kolejki tureckiej Süper Lig podopieczni Şenola Güneşa zgarnęli trzy „oczka”. Duet Talisca-Quaresma siał postrach w defensywie rywali.

W piątkowy wieczór na boisko w Stambule wybiegły „jedenastki” Beşiktaşu i Kasımpaşy. Oba zespoły przed tym spotkaniem dzieliło w tabeli jedenaście punktów. Gospodarze w tym pojedynku musieli sobie radzić m.in. bez Gökhana Töre, który zmaga się z urazem kolana.

Już w 18. minucie wynik otworzył autor sukcesu z ubiegłego tygodnia, Talisca. Brazylijczyk głową umieścił piłkę w siatce, a asystował mu ex-piłkarz FC Porto, Ricardo Quaresma. Nim piłkarze gości zdołali się otrząsnąć po stracie gola, „Czarne Orły” zadały kolejny cios. Tak jak za pierwszym razem, tak i teraz w akcję bramkową zamieszany był duet Talisca-Quaresma. Pomocnik wypożyczony z Benfiki przyłożył głowę do futbolówki zagranej przez Portugalczyka i gospodarze schodzili na przerwę przy dwubramkowym prowadzeniu.

W 59. minucie boisko opuścił autor kolejnego dubletu, Talisca. Ofensywnego pomocnika zmienił defensor, Domagoj Vida. Wprowadzenie kolejnego obrońcy nie uchroniło „Czarnych Orłów” przed startą gola kontaktowego. W 72. minucie Trezeguet urwał się zawodnikom gospodarzy i mocny strzałem zaskoczył bezradnego Fabricio.

Ostatecznie gości na więcej nie było już stać. Tym samym Beşiktaş JK zanotował kolejną wygraną z rzędu.

Beşiktaş JK – Kasımpaşa SK 2:1 (2:0) Talisca 18’, 25’ – Trezeguet 72’