Wagner zagrał przeciwko „Wieśniakom” i... strzelił gola! Bayern zwycięski

Autor: Karol Brandt | 27.01.2018 17:28 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W spotkaniu 20. kolejki Bundesligi „Bawarczycy” rozbili TSG 1899 Hoffenheim.

Już w 3. minucie goście wyszli na prowadzenie. W tej sytuacji „jedenastki” nie wykorzystał Serge Gnabry, gdyż skuteczną interwencją popisał się Sven Ulreich, lecz niemiecki golkiper przy dobitce Marka Utha nie miał już szans. W 12. minucie „Wieśniaki” prowadziły 2:0, a na listę strzelców wpisał się Serge Gnabry.

W 21. minucie Joshua Kimmich uderzył na bramkę rywali, jednak piłkę po drodze przeciął Robert Lewandowski. Tym samym Polak strzelił gola kontaktowego. Kilka minut później Arjen Robben posłał centrę w pole karne, gdzie odnalazł się Jérôme Boateng, który głową pokonał Olivera Baumanna.

Tuż przed przerwą gospodarze zmarnowali jeszcze dwie okazje do zdobycia gola i ostatecznie po pierwszej połowie mieliśmy remis.

W 63. minucie na prowadzenie wyszedł Bayern Monachium. Wówczas piłkę do siatki skierował Kingsley Coman, a asystował mu Lewy. Trzy minuty później wynik podwyższył Arturo Vidal. który wpakował futbolówkę w prawy górny róg bramki.

W 90. minucie gola strzelił ex-piłkarz „Wieśniaków”, Sandro Wanger. Niemcowi piłkę podawał Rafinha.

Bayern Monachium – TSG 1899 Hoffenheim 5:2 (2:2) Lewandowski 21’, Boateng 25’, Coman 63’, Vidal 66’, Wagner 90’ – Uth 3’, Gnabry 12’

• Przełamanie Bayernu, Lewandowski bliski hat-tricka

Bayern Monachium po przerwie na mecze międzynarodowe wrócił do rozgrywek w Bundeslidze. Mistrz Niemiec mierzył się na wyjeździe z VfL Wolfsburg i po ostatnich wpadkach wrócił na zwycięską ścieżkę. Dublet zaliczył Robert Lewandowski.

• Dublet Nelsona daje oddech „Wieśniakom”

Do przerwy „Legenda” prowadziła z Hoffenheim, lecz w drugiej połowie wynik odwrócił Reiss Nelson, któremu wtórował Ádám Szalai.

Po meczu w Bolonii 7 września byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, co zobaczyłem na boisku i tym, co zaprezentowała reprezentacja w debiucie Jerzego Brzęczka. Nowe twarze, ciekawe stałe fragmenty gry i dość pechowy remis. Minął miesiąc i wszystko pękło jak mydlana bańka.

• „Kapryśna Diwa” pokonuje „Wieśniaki”. Rebić z czerwoną kartką!

Z rezultatu meczu siódmej kolejki Bundesligi może cieszyć się Eintracht Frankfurt, który dwukrotnie wykorzystał fatalną dyspozycję Olivera Baumanna. W odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła nawet czerwona kartka, którą obejrzał Ante Rebić.

Bayern Monachium nie potrafił wygrać trzech kolejnych spotkań z rzędu. Najpierw zremisował z Augsburgiem 1:1, z którym dzisiaj Borussia Dortmund wygrała po dramatycznej końcówce 4:3, później Hertha BSC ograła „Bawarczyków” 2:0 po golach Vedada Ibisevicia oraz byłego legionisty, Ondreja Dudy. Przyszła pora na Ligę Mistrzów, gdzie Bayern zremisował u siebie z Ajaksem 1:1. Dzisiaj na Allianz Arena przyszło się im mierzyć z Borussią Mönchengladbach. Wcześniej hat-tricka skompletował Paco Alcácer z Borussii Dortmund, więc Robert Lewandowski musiał go gonić.