„Królewscy” podbili Walencję; dublet Ronaldo!

Autor: Karol Brandt | 27.01.2018 18:06 | komentarzy: 15 | kategoria: Recenzja meczu |

Real Madryt nie dał większych szans podopiecznym Marcelino i sięgnął po trzy punkty.

Dzisiejszego popołudnia Real Madryt gościł w Walencji, gdzie podejmował miejscowych „Nietoperzy”. Po obu stronach brakowało kilku piłkarzy. Gospodarze musieli sobie radzić m.in. bez pauzującego za czerwoną kartkę, Gabriela. Natomiast goście przybyli na obiekt Valencii m.in. osłabieni brakiem kontuzjowanego Sergio Ramosa.

Oba zespoły na Estadio Mestalla wyprowadził arbiter główny, Javier Estrada Fernández. Po kwadransie gry sędzia odgwizdał rzut karny dla Realu Madryt. Faulował Martín Montoya. Wówczas piłkę na jedenastym metrze ustawił Cristiano Ronaldo i bez trudu pokonał Neto.

W 25. minucie odpowiedzieć próbowali gospodarze, lecz strzał Geoffreya Kondogbii w fantastyczny sposób zatrzymał Keylor Navas. W 38. minucie kolejny raz nieodpowiedzialnie we własnej „szesnastce” zachował się Martín Montoya i drugie trafienie zanotował Cristiano Ronaldo.

Real Madryt w pierwszej połowie kontrolował przebieg gry i nie pozwalał na wiele rywalom. Zizou mógł być zadowolony ze gry swoich podopiecznych.

Po zmianie stron „Nietoperze” strzelili gola kontaktowego. W 59. minucie miejscowym przyznano rzut rożny, a futbolówkę z narożnika boiska w pole karne zacentrował Dani Parejo. W „szesnastce” gości doskonale odnalazł się Santi Mina, który głową wpakował „szmaciankę” do bramki.

W 66. minucie do wyrównania doprowadzić mógł Dani Parejo, lecz przegrał pojedynek sam na sam z Keylorem Navasem, który doskonale wyczuł intencję strzelca. W 84. minucie kapitalną dwójkową akcję wyprowadził Real Madryt. Marcelo do Asensio, Asensio do Marcelo, Marcelo do Asensio i podanie zwrotne. Brazylijczyk huknął w lewy róg bramki, a piłka przeleciała między nogami Neto.

W 89. minucie strzał sprzed pola karnego oddał Toni Kroos. Bramkarz „Nietoperzy” nie dał rady zatrzymać futbolówki, która wpadła w prawy róg bramki. Więcej goli nie padło.

Valencia CF – Real Madryt 1:4 (1:2) Mina 59’ – C. Ronaldo 16’ (k.), 38’ (k.), Marcelo 84’, Kroos 89’