„Paryżanie” zatopili rywali; dublet Neymara

Autor: Karol Brandt | 27.01.2018 18:59 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W jednym ze spotkań 23. kolejki Ligue 1 podopieczni Unaia Emery’ego zaaplikowali MHSC cztery gole.

Wicemistrzowie Francji w ubiegły weekend musieli uznać wyższość Olympique’u Lyon. Tym razem „Paryżanie” podejmowali na własnym stadionie zespół z o wiele niżej półki, jakim jest Montpellier HSC.

Wynik w 11. minucie otworzył Edinson Cavani, który dostawił stopę do piłki zagranej przez Adriena Rabiota. W 39. minucie Pedro Mendes w polu karnym zagrał piłkę ręką, co dostrzegli arbitrzy. Tym samym, szansę na zdobycie gola otrzymał Neymar i jej nie zmarnował.

W 67. minucie Junior Sambia oddał strzał z bliskiej odległości i choć futbolówka zmierzała pod poprzeczkę bramki PSG, Alphonse Aréola był, gdzie trzeba i udaremnił próbę 21-letniego Francuza. Kilka minut później gospodarze przeprowadzili świetną, zespołową akcję, po której na listę strzelców wpisał się Ángel Di María. Argentyńczykowi asystował Thomas Meunier.

W 82. minucie wynik ustalił Neymar, który po podaniu Edinsona Cavaniego musiał jedynie dostawić stopę do zagranej futbolówki. Summa summarum „Paryżanie” bez większego trudu pokonali gości z Montpellier.

Paris Saint-Germain – Monpellier HSC 4:0 (2:0) Cavani 11’, Neymar 40’ (k.),82’, Di María 70’

• Oficjalnie: „Kanonierzy” wybrali trenera!

Zarząd Arsenalu podjął wreszcie decyzję o zatrudnieniu następcy Arsène’a Wengera.

Media w Anglii donoszą, że Unai Emery jest coraz bliżej objęcia stanowiska trenera Arsenalu. Wiadomo już, że Arsène Wenger pożegnał się z kibicami i w nowym roku nie poprowadzi klubu w żadnych rozgrywkach. Spekulowano, że jego miejsce zajmie Mikel Arteta. Okazuje się jednak, że 36-latka uprzedzi o 10 lat starszy rodak.

Piłkarski sezon 2017/2018 w wykonaniu najlepszych klubów Starego Kontynentu przeminął z wiatrem. W ubiegły weekend walka zakończyła się na arenach ekstraklasy francuskiej, hiszpańskiej i włoskiej. Pozwolę sobie podsumować ostatnie 3 dni zmagań w najlepszych ligach Europy.

Za nami przedostatni piłkarski weekend w wykonaniu najlepszych lig europejskich. W czasie jego trwania jak zawsze mogliśmy podziwiać wiele wspaniałych widowisk. W Anglii i Niemczech rozgrywki na najwyższym szczeblu piłkarskim dobiegły już końca. Kluby z Hiszpanii, Francji i Włoch, mają do rozegrania jeszcze jedną kolejkę. Pozwólcie, że w pierwszej części podsumuję te 3 ostatnie dni zażartej walki w 5 najmocniejszych ligach europejskich.

Paris Saint-Germain 15 kwietnia zapewniło sobie mistrzostwo Francji. Unai Emery postanowił nie zwalniać tempa i na mecz z EA Guingamp wystawił podstawową jedenastkę. „Les Parisiens” w ostatnich minutach zdołali zdobyć dwie bramki, które uratowały gospodarzy przed kompletnym blamażem.