„Paryżanie” zatopili rywali; dublet Neymara

Autor: Karol Brandt | 27.01.2018 18:59 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W jednym ze spotkań 23. kolejki Ligue 1 podopieczni Unaia Emery’ego zaaplikowali MHSC cztery gole.

Wicemistrzowie Francji w ubiegły weekend musieli uznać wyższość Olympique’u Lyon. Tym razem „Paryżanie” podejmowali na własnym stadionie zespół z o wiele niżej półki, jakim jest Montpellier HSC.

Wynik w 11. minucie otworzył Edinson Cavani, który dostawił stopę do piłki zagranej przez Adriena Rabiota. W 39. minucie Pedro Mendes w polu karnym zagrał piłkę ręką, co dostrzegli arbitrzy. Tym samym, szansę na zdobycie gola otrzymał Neymar i jej nie zmarnował.

W 67. minucie Junior Sambia oddał strzał z bliskiej odległości i choć futbolówka zmierzała pod poprzeczkę bramki PSG, Alphonse Aréola był, gdzie trzeba i udaremnił próbę 21-letniego Francuza. Kilka minut później gospodarze przeprowadzili świetną, zespołową akcję, po której na listę strzelców wpisał się Ángel Di María. Argentyńczykowi asystował Thomas Meunier.

W 82. minucie wynik ustalił Neymar, który po podaniu Edinsona Cavaniego musiał jedynie dostawić stopę do zagranej futbolówki. Summa summarum „Paryżanie” bez większego trudu pokonali gości z Montpellier.

 

Paris Saint-Germain – Monpellier HSC 4:0 (2:0) Cavani 11’, Neymar 40’ (k.),82’, Di María 70’

Czytaj więcej o: Francja , Montpellier HSC, Paris Saint-Germain, Angel Di Maria, Neymar, Edinson Cavani, Ligue1

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze