FA Cup: Sensacja w Newport; czwartoligowiec zremisował z „Kogutami”

Autor: Karol Brandt | 27.01.2018 20:25 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu 4. rundy Pucharu Anglii Tottenham Hotspur nie sprostał przedstawicielowi EFL League Two.

Punktualnie o godzinie 18:30 wystartował mecz z udziałem czwartoligowego Newport County oraz biorącego udział w 1/8 finału Ligi Mistrzów, Tottenhamu Hotspur. Mauricio Pochettino potraktował ten pojedynek poważnie i posłał do gry m.in. Harry’ego Kane’a.

Pomimo ogromnej dominacji w pierwszej odsłonie gry, gospodarze znaleźli szansę na strzelenie gola i ją wykorzystali w 38. minucie. W tej sytuacji trafienie zaliczył Padraig Amond. Tym samym, do przerwy prowadził czwartoligowiec z Newport.

Po przerwie Mauricio Pochettino wprowadził na boisko Heung-Min Sona, a następnie Delego Allego. Ostatecznie do strzelenie gola przyczynił się ten pierwszy. W 82. minucie Hary Kane doprowadził do wyrównania, a asystę zanotował reprezentant Korei Południowej.

Wynik ten oznacza, że mecz zostanie powtórzony na obiekcie Tottenhamu, Wembley.

Newport County – Tottenham Hotspur 1:1 (0:1) Amond 38’ – Kane 82’