FA Cup: „The Baggies” lepsi od „The Reds”

Autor: Karol Brandt | 27.01.2018 22:41 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Jürgena Kloppa nie dali rady przejść do kolejnej rundy, przegrywając jedną bramką z West Bromem.

W 4. rundzie Pucharu Anglii na przeciwko siebie stanęli piłkarze Liverpoolu i West Bromu. Gospodarze w poprzedniej rundzie pokonali Everton FC, zaś goście rozprawili się z Exeter City. Przed pierwszym gwizdkiem arbitra, Craiga Pawsona, większe szanse na zwycięstwo dawano „The Reds”.

W piątej minucie bramkę strzelili faworyci. Wówczas arbiter przy nazwisku Roberto Firmino zapisał gola. Warto dodać, że Brazylijczyk przelobował Bena Fostera. Chwilę potem perfekcyjny strzał w okienko bramki posłał Jay Rodriguez i zebrał gratulacje od kolegów z zespołu.

Ten sam zawodnik w 11. minucie wykończył akcję Kierona Gibbsa, wbiegając między obrońców „The Reds”. W 25. minucie sędzia po wykorzystaniu systemu VAR podyktował rzut karny dla gospodarzy. Następnie piłkę na „wapnie” ustawił Roberto Firmino... i trafił w poprzeczkę.

W 37. minucie boisko z powodu kontuzji opuścił Kieron Gibbs, a dwie minuty później to samo uczynił Hal Robson-Kanu.

W doliczonym czasie gry, futbolówka po odbiciu od nóg Joela Matipa wpadła do siatki i choć piłkarze Liverpoolu protestowali, domagając się odgwizdania pozycji spalonej, gol ten został uznany. Tym samym, oba zespoły schodziły na przerwę przy dwubramkowym prowadzeniu WBA.

Po zmianie stron, w 65. minucie Jürgen Klopp dokonał potrójnej zmiany, a na placu gry zameldowali się Danny Ings, Jorgan Henderson i James Milner. W 78. minucie do odbitej piłki w polu karnym dopadł Mohamed Salah i płaskim strzałem pokonał Bena Fostera.

Ostatecznie więcej goli nie padło. Warto dodać, że pełnie 90 minut w pierwszym składzie „The Baggies” rozegrał Grzegorz Krychowiak.

Liverpool FC – West Bromwich Albion 2:3 (1:3) Firmino 5’, Salah 78’ – Rodriguez 6’, 11’, Matip 45+2’ (sam.)

• FA Cup: Tottenham remisuje po utracie gola w doliczonym czasie gry

W 1/8 finału Pucharu Anglii doszło do pojedynku, w którym trzecioligowiec z Rochdale podejmował u siebie Tottenham. Niespodziewanie do przerwy prowadził gospodarz i "Koguty" musiały walczyć o korzystny wynik dla siebie. Remis 2:2 sprawia, że spotkanie zostanie powtórzone na Wembley.

W meczu 1/8 finału Pucharu Anglii „Czerwone Diabły” zaprezentowały zabójczą skuteczność i w stylu, do którego zdążyły przyzwyczaić, awansowały do ćwierćfinału.

Liverpool nie pozostawił żadnych złudzeń, kto jest drużyną zdecydowanie lepszą. Porto, mimo że chciało powalczyć chociaż na własnym stadionie, nie miało najmniejszych szans na nawiązanie rywalizacji. "The Reds" do zwycięstwa poprowadził Sadio Mane, który zanotował hattricka.

• Są składy!

Trenerzy ogłosili, kto otrzyma szanse gry w podstawowym składzie. Dzisiaj czekają nas dwa pojedynki: Real vs. PSG i Porto vs. Liverpool.

Po dużej dawce emocji we wtorkowy wieczór, z niecierpliwością czekamy na to co stanie się w środę. Tego dnia, wszystkie oczy będą zwrócone na Estadio Santiago Bernabeu, jednak nie można zapominać o równie ciekawie zapowiadającej się rywalizacji Porto z Liverpoolem. Tutaj faworyt jest jeden, lecz nie należy odbierać szans Portugalczykom już przed pierwszym gwizdkiem.