FA Cup: „The Baggies” lepsi od „The Reds”

Autor: Karol Brandt | 27.01.2018 22:41 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Jürgena Kloppa nie dali rady przejść do kolejnej rundy, przegrywając jedną bramką z West Bromem.

W 4. rundzie Pucharu Anglii na przeciwko siebie stanęli piłkarze Liverpoolu i West Bromu. Gospodarze w poprzedniej rundzie pokonali Everton FC, zaś goście rozprawili się z Exeter City. Przed pierwszym gwizdkiem arbitra, Craiga Pawsona, większe szanse na zwycięstwo dawano „The Reds”.

W piątej minucie bramkę strzelili faworyci. Wówczas arbiter przy nazwisku Roberto Firmino zapisał gola. Warto dodać, że Brazylijczyk przelobował Bena Fostera. Chwilę potem perfekcyjny strzał w okienko bramki posłał Jay Rodriguez i zebrał gratulacje od kolegów z zespołu.

Ten sam zawodnik w 11. minucie wykończył akcję Kierona Gibbsa, wbiegając między obrońców „The Reds”. W 25. minucie sędzia po wykorzystaniu systemu VAR podyktował rzut karny dla gospodarzy. Następnie piłkę na „wapnie” ustawił Roberto Firmino... i trafił w poprzeczkę.

W 37. minucie boisko z powodu kontuzji opuścił Kieron Gibbs, a dwie minuty później to samo uczynił Hal Robson-Kanu.

W doliczonym czasie gry, futbolówka po odbiciu od nóg Joela Matipa wpadła do siatki i choć piłkarze Liverpoolu protestowali, domagając się odgwizdania pozycji spalonej, gol ten został uznany. Tym samym, oba zespoły schodziły na przerwę przy dwubramkowym prowadzeniu WBA.

Po zmianie stron, w 65. minucie Jürgen Klopp dokonał potrójnej zmiany, a na placu gry zameldowali się Danny Ings, Jorgan Henderson i James Milner. W 78. minucie do odbitej piłki w polu karnym dopadł Mohamed Salah i płaskim strzałem pokonał Bena Fostera.

Ostatecznie więcej goli nie padło. Warto dodać, że pełnie 90 minut w pierwszym składzie „The Baggies” rozegrał Grzegorz Krychowiak.

Liverpool FC – West Bromwich Albion 2:3 (1:3) Firmino 5’, Salah 78’ – Rodriguez 6’, 11’, Matip 45+2’ (sam.)

• Koncert „The Reds”, dublet Mané

W pierwszej kolejce Premier League podopieczni Jürgena Kloppa sprawili Niemcowi wiele radości, wygrywając bez najmniejszych problemów z West Hamem.

• Siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy. Oto nowy sezon Premier League – emocje gwarantowane!

Już w piątek rusza Premier League, według wielu najlepsza liga na świecie. W zakończonym okienku transferowym kibice byli świadkami kilku obiecujących transferów. Przyjście Riyada Mahreza do Manchesteru City może zdecydowanie pomóc w obronie tytułu mistrzów Anglii. Pozostałymi kandydatami do zdobycia mistrzostwa niezmiennie są: Liverpoool FC, Manchester United, Chelsea FC oraz Tottenham.

Ten dzień przyniósł nam finał spekulacji odnośnie potrójnego transferu na linii Milan-Juventus. Dodatkowo FC Barcelona ruszyła po pomocnika Bayernu Monachium, a według hiszpańskich mediów domknęła już jego transfer.

Ten dzień przyniósł nam szczegóły operacji transferowej z udziałem Grzegorza Krychowiaka, spekulacje na temat przyszłości Adama Nawałki oraz duże wzmocnienie „Rojiblancos”.

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem mieliśmy ogromne zamieszanie z Malcomem w roli głównej oraz potwierdzenie transferu Grzegorza Krychowiaka do Lokomotiwu Moskwa.