Juventus bez rewelacji, ale z trzema punktami

Jakub Bednarczyk | 27.01.2018 22:37 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Gracze Juventusu mieli znacznie ułatwione zadanie, gdyż od 61. minuty grali z przewagą dwóch zawodników.

Był to wyjątkowy wieczór dla polskich fanów Serie A. W bramce „Starej Damy” swój 12 występ w lidze zaliczył Wojtek Szczęsny. Natomiast do podstawowej „jedenastki” Chievo wrócił Paweł Jaroszyński.

W 29. minucie zagrożeniem dla gospodarzy mógł być stały fragment gry. Sędzia po faulu podyktował rzut wolny dziewiętnaście metrów przed bramką Chievo. Swojej okazji nie wykorzystał jednak Miralem Pjanić. Bośniak jest specjalistą od rzutów wolnych w ekipie „Starej Damy”, jednak tym razem trafił w mur.

Od 37. minuty Chievo grało w „dziesiątkę”. Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Samuel Bastien. Prawy pomocnik ekipy z Werony w nieodpowiedzialny sposób osłabił swoją drużynę.

Kuriozum nastąpiło w 61. minucie meczu. Za wulgarne protesty czerwoną kartkę obejrzał Fabrizio Cacciatore. Na pierwszą bramki przyszło nam czekać do 67. minuty spotkania. Juventus w końcu wykorzystał swoją przewagę i wyszedł na prowadzenie. Sami Khedira otrzymał piłkę od Federico Bernardeschiego i uderzeniem z kilkunastu metrów pokonał bramkarza gości.

W 88. minucie drugą bramkę dla „Starej Damy” strzelił Gonzalo Higuaín. Celną główką potwierdził przewagę „Juve”. Summa summarum trzy punkty wpłynęły na konto gości.

AC Chievo Werona – Juventus FC 0:2 (0:0) Khedira 61’, Higuaín 88’