FA Cup: Pewne zwycięstwo „The Blues”

Autor: Karol Brandt | 28.01.2018 16:24 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Michy Batshuayi ustrzelił dublet przeciwko „Srokom”, a Belgowi w strzelaniu goli pomógł Marcos Alonso.

W 4. rundzie Pucharu Anglii spotkały się ze sobą Chelsea FC oraz Newcastle United. Przed rozpoczęciem starcia większe szanse na zwycięstwo dawano „The Blues”.

W pierwszej połowie oglądaliśmy dość wyrównane starcie, choć z bramkami jedynie po stronie gospodarzy. W tym okresie gry dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Michy Batshuayi.

Po zmianie stron w obu ekipach doszło do kilku zmian personalnych, a w 73. minucie na placu gry pojawił się ex-piłkarz Evertonu, Ross Barkley. Minutę wcześniej wynik ustalił Marcos Alonso. W 88. minucie hat-tricka na swoim koncie mógł mieć Michy Batshuayi, lecz nie zdołał on pokonać Karla Darlowa.

Ostatecznie do kolejnej rundy awansowali „The Blues”.

Chelsea FC – Newcastle United 3:0 (2:0) Bashuayi 31’, 44’, M. Alonso 72’