FA Cup: Pewne zwycięstwo „The Blues”

Autor: Karol Brandt | 28.01.2018 16:24 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Michy Batshuayi ustrzelił dublet przeciwko „Srokom”, a Belgowi w strzelaniu goli pomógł Marcos Alonso.

W 4. rundzie Pucharu Anglii spotkały się ze sobą Chelsea FC oraz Newcastle United. Przed rozpoczęciem starcia większe szanse na zwycięstwo dawano „The Blues”.

W pierwszej połowie oglądaliśmy dość wyrównane starcie, choć z bramkami jedynie po stronie gospodarzy. W tym okresie gry dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Michy Batshuayi.

Po zmianie stron w obu ekipach doszło do kilku zmian personalnych, a w 73. minucie na placu gry pojawił się ex-piłkarz Evertonu, Ross Barkley. Minutę wcześniej wynik ustalił Marcos Alonso. W 88. minucie hat-tricka na swoim koncie mógł mieć Michy Batshuayi, lecz nie zdołał on pokonać Karla Darlowa.

Ostatecznie do kolejnej rundy awansowali „The Blues”.

Chelsea FC – Newcastle United 3:0 (2:0) Bashuayi 31’, 44’, M. Alonso 72’

• Luiz: Pokora była naszym kluczem do zwycięstwa

Stoper "The Blues", David Luiz uważa, że pokora była kluczem do zwycięstwa nad Manchesterem City. Chelsea wygrała u siebie 2:0 i sprawiła, że zespół Josepa Guardioli zanotował nie tylko pierwszą porażkę w lidze, ale także stracił fotel lidera na rzecz Liverpoolu.

Szkoleniowiec Chelsea, Maurizio Sarri zapewnił, że będzie wykorzystywał Edena Hazarda i na nim budował drużynę. Belg odegrał wczoraj kluczową rolę w zwycięskim meczu 2:0 nad Manchesterem City. Zawodnik ma aktualnie siedem goli i osiem asyst w Premiership.

Trener Chelsea, Maurizio Sarri stwierdził, że mimo zwycięstwa 2:0 nad Manchesterem City niemożliwe jest, aby w tym sezonie jego zespół wygrał mistrzostwo Anglii. "The Citizens" wczoraj na Stamford Bridge zanotowali pierwszą porażkę w lidze. Liderem został w ten sposób Liverpool, "The Blues" tracą do nich osiem punktów i siedem do drugiego City.

• Tottenham znokautował Chelsea!

Chyba nikt się nie spodziewał, że „Koguty” w tak łatwy sposób poradzą sobie dziś z rywalami.

• Fura szczęścia Chelsea w doliczonym czasie gry. Cztery gole na Stamford Bridge!

Niewątpliwie szlagierem dziewiątej kolejki Premiership był pojedynek na Stamford Bridge, gdzie londyńska Chelsea podejmowała Manchester United. Zawody zakończyły się podziałem punktów.