FA Cup: City wygrywa na wyjeździe i zapewnia sobie dalszy awans

Autor: Michał Nowacki | 28.01.2018 18:53 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester City bez problemów wywalczył awans do kolejnej rundy Pucharu Anglii. Tym razem "The Citizens" ograli Cardiff City i do domu wracają w fantastycznych nastrojach.

Wynik meczu w ósmej minucie otworzył Kevin de Bruyne, który znakomicie wykonał stały fragment gry. Belg przymierzył perfekcyjnie, piłkarze z muru podskoczyli, futbolówka zaś kierowana była w lewy dolny róg. W 37. minucie Raheem Sterling podwyższył prowadzenie i wpakował piłkę do siatki z kilku metrów. Anglik uderzał głową, a piłkę zagrywał mu Bernardo Silva.

W drugiej połowie gospodarze jednak się obudzili i stworzyli kilka groźnych szans, które przy odrobinie skuteczności, powinny zmienić wynik spotkania. W 56. minucie Kenneth Zohore mógł zdobyć kontaktową bramkę, ale zmarnował okazję i piłka przeszła daleko od lewego słupka.

W 63. minucie Junior Hoilett miał jeszcze lepszą okazję z linii pola karnego, ale po jego uderzeniu futbolówka pofrunęła nad poprzeczką. W 87. minucie Neil Etheridge próbował zatrzymać Danilo, który jednak oddał strzał w lewą stronę bramki. Golkiper był na posterunku i nie pozwolił się zaskoczyć. W doliczonym czasie gry, nerwów na wodzy nie potrafił utrzymać Joe Bennett, który za drugą żółtą kartkę musiał opuścić boisko.

Cardiff City – Manchester City 0:2 (0:2) De Bruyne 8', Sterling 37'