FA Cup: City wygrywa na wyjeździe i zapewnia sobie dalszy awans

Autor: Michał Nowacki | 28.01.2018 18:53 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester City bez problemów wywalczył awans do kolejnej rundy Pucharu Anglii. Tym razem "The Citizens" ograli Cardiff City i do domu wracają w fantastycznych nastrojach.

Wynik meczu w ósmej minucie otworzył Kevin de Bruyne, który znakomicie wykonał stały fragment gry. Belg przymierzył perfekcyjnie, piłkarze z muru podskoczyli, futbolówka zaś kierowana była w lewy dolny róg. W 37. minucie Raheem Sterling podwyższył prowadzenie i wpakował piłkę do siatki z kilku metrów. Anglik uderzał głową, a piłkę zagrywał mu Bernardo Silva.

W drugiej połowie gospodarze jednak się obudzili i stworzyli kilka groźnych szans, które przy odrobinie skuteczności, powinny zmienić wynik spotkania. W 56. minucie Kenneth Zohore mógł zdobyć kontaktową bramkę, ale zmarnował okazję i piłka przeszła daleko od lewego słupka.

W 63. minucie Junior Hoilett miał jeszcze lepszą okazję z linii pola karnego, ale po jego uderzeniu futbolówka pofrunęła nad poprzeczką. W 87. minucie Neil Etheridge próbował zatrzymać Danilo, który jednak oddał strzał w lewą stronę bramki. Golkiper był na posterunku i nie pozwolił się zaskoczyć. W doliczonym czasie gry, nerwów na wodzy nie potrafił utrzymać Joe Bennett, który za drugą żółtą kartkę musiał opuścić boisko.

Cardiff City – Manchester City 0:2 (0:2) De Bruyne 8', Sterling 37'

• EFL Cup: Gładkie zwycięstwo Manchesteru City

Arsenal FC przegrał w finale Pucharu Ligi z Manchesterem City. W pierwszej połowie podopieczni Arsène‘a Wengera mieli jeszcze coś do powiedzenia, za to w drugiej, kompletnie dominowali „Obywatele”.

W 1/8 finału Pucharu Anglii doszło do pojedynku, w którym trzecioligowiec z Rochdale podejmował u siebie Tottenham. Niespodziewanie do przerwy prowadził gospodarz i "Koguty" musiały walczyć o korzystny wynik dla siebie. Remis 2:2 sprawia, że spotkanie zostanie powtórzone na Wembley.

W meczu 1/8 finału Pucharu Anglii „Czerwone Diabły” zaprezentowały zabójczą skuteczność i w stylu, do którego zdążyły przyzwyczaić, awansowały do ćwierćfinału.

We wczorajszym spotkaniu 1/8 Championes League, „The Citizens” wygrali na wyjeździe z FC Basel 4:0. Josep Guardiola podszedł do analizy tego spotkania z chłodną głową, podkreślając, że ostateczny wynik konfrontacji między „Obywatelami”, a FC Basel pozostaje kwestią otwartą.

Manchester City bardzo łatwo rozprawił się na wyjeździe z FC Basel. Lider Premier League wygrał aż 4:0 i już niemal obiema nogami znajduje się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.