Alaves postraszyło Barcelonę! Suarez i Messi uratowali zwycięstwo

Autor: Kacper Chwedoruk | 28.01.2018 22:45 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Teoretycznie, FC Barcelona powinna mieć spokojny niedzielny wieczór. Skazywane na pożarcie Deportivo Alaves niesamowicie ambitnie walczyło o sprawienie sensacji, co ostatecznie się nie udało.

Gospodarze od pierwszego gwizdka starali się zamknąć Alaves w okolicach pola karnego. Już w 8. minucie Barcelona była bliska objęcia prowadzenia. Digne uderzył z dystansu, jednak piłka minęła bramkę golkipera przyjezdnych.

Podopieczni Abelardo niespodziewanie zaskoczyli Barcelonę. To oni przeprowadzili zabójczą kontrę i objęli prowadzenie. Guidetti otworzył wynik spotkania, bezbłędnie wykorzystując sytuację sam na sam z Ter Stegenem.

"Duma Katalonii" chciała szybko odpowiedzieć i jeszcze bardziej zaczęła atakować. Przed przerwą dwukrotnie próbował doprowadzić do remisu Lionel Messi. Argentyńczyk szukał szczęścia z rzutów wolnych. Pierwszego z nich z problemami odbił Pacheco, natomiast przy drugim gości uratował słupek.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Barcelona z każdą upływającą minutą naciskała coraz bardziej na rywala. Napór przyniósł efekt dopiero w 72. minucie. Wówczas Luis Suarez wykorzystał dośrodkowanie Iniesty.

Barcelona w samej końcówce dopięła swego. Wynik spotkania ustalił niezawodny Messi. Jeden z najlepszych piłkarzy świata potrzebował trzeciej próby z rzutu wolnego, aby wpisać się na listę strzelców.

Ostatecznie "Blaugrana", po wielkich męczarniach na Camp Nou, pokonała Deprtivo Alaves. Barca tym samym powiększyła przewagę do 11 punktów nad drugim w tabeli Atletico Madryt.

FC Barcelona – Deportivo Alaves 2:1 (0:1) Suarez 72', Messi 84' – Guidetti 23'