„The Reds” pogonili „Teriery”

Mateusz Deluga | 30.01.2018 22:51 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

25. kolejka zmagań Premier League przyniosła nam starcie Huddersfield Town z utytułowaną ekipą „The Reds”. Goście nie pozostawili żadnych złudzeń „Terierom” i wygrali z nimi 3:0.

W pierwszych piętnastu minutach niewiele się działo. Obie drużyny dążyły do zdobycia pierwszej bramki, ale jak dotąd szło im to siermiężnie.

W 26. minucie szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy „The Reds”. Piłka po dośrodkowaniu w pole karne spadła pod nogi Emre Cana, który plasowanym strzałem pokonał bramkarza popularnych „Terierów”.

Po trafieniu na 1:0, piłkarze Liverpoolu chcieli natychmiast zdobyć drugą bramkę, aby zdezorientować piłkarzy Huddersfield Town. Jednak zawodnicy gospodarzy wykazywali się przytomnością umysłu i neutralizowali zagrożenie pod własnym polem karnym.

W doliczonym czasie pierwszej połowy, Roberto Firmino wpisał się na listę strzelców, podwyższając wynik na 2:0. Brazylijczyk popisał się efektownym dryblingiem z prawej strony pola karnego, po czym umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie gra obu drużyn wyraźnie zwolniła. Liverpool grał rozważnie, natomiast „Teriery” za wszelką cenę dążyły do zdobycia bramki kontaktowej. W 69. minucie Sadio Mané miał dogodną sytuację na zdobycie bramki, jednak jego strzał głową okazał się niecelny.

Na kolejne emocje oraz bramkę, musieliśmy poczekać do ostatniego kwadransa gry. W 77. minucie Mohamed Salah wykorzystał rzut karny, który wywalczył Emre Can.

Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło. Liverpool FC bez najmniejszych problemów wygrał z „Terierami” 3:0.

Huddersfield Town FC – Liverpool FC 0:3 (0:2) Can 26’, Firmino 45+1’, Salah 77’ (k.)

• FA Cup: „Obywatele” za burtą; Grigg na świeczniku!

Wigan Athletic sprawiło nie lada sensację, odprawiając z kwitkiem Manchester City.

W meczu 1/8 finału Pucharu Anglii „Czerwone Diabły” zaprezentowały zabójczą skuteczność i w stylu, do którego zdążyły przyzwyczaić, awansowały do ćwierćfinału.

Liverpool nie pozostawił żadnych złudzeń, kto jest drużyną zdecydowanie lepszą. Porto, mimo że chciało powalczyć chociaż na własnym stadionie, nie miało najmniejszych szans na nawiązanie rywalizacji. "The Reds" do zwycięstwa poprowadził Sadio Mane, który zanotował hattricka.

• Są składy!

Trenerzy ogłosili, kto otrzyma szanse gry w podstawowym składzie. Dzisiaj czekają nas dwa pojedynki: Real vs. PSG i Porto vs. Liverpool.

Po dużej dawce emocji we wtorkowy wieczór, z niecierpliwością czekamy na to co stanie się w środę. Tego dnia, wszystkie oczy będą zwrócone na Estadio Santiago Bernabeu, jednak nie można zapominać o równie ciekawie zapowiadającej się rywalizacji Porto z Liverpoolem. Tutaj faworyt jest jeden, lecz nie należy odbierać szans Portugalczykom już przed pierwszym gwizdkiem.