„The Reds” pogonili „Teriery”

Mateusz Deluga | 30.01.2018 22:51 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

25. kolejka zmagań Premier League przyniosła nam starcie Huddersfield Town z utytułowaną ekipą „The Reds”. Goście nie pozostawili żadnych złudzeń „Terierom” i wygrali z nimi 3:0.

W pierwszych piętnastu minutach niewiele się działo. Obie drużyny dążyły do zdobycia pierwszej bramki, ale jak dotąd szło im to siermiężnie.

W 26. minucie szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy „The Reds”. Piłka po dośrodkowaniu w pole karne spadła pod nogi Emre Cana, który plasowanym strzałem pokonał bramkarza popularnych „Terierów”.

Po trafieniu na 1:0, piłkarze Liverpoolu chcieli natychmiast zdobyć drugą bramkę, aby zdezorientować piłkarzy Huddersfield Town. Jednak zawodnicy gospodarzy wykazywali się przytomnością umysłu i neutralizowali zagrożenie pod własnym polem karnym.

W doliczonym czasie pierwszej połowy, Roberto Firmino wpisał się na listę strzelców, podwyższając wynik na 2:0. Brazylijczyk popisał się efektownym dryblingiem z prawej strony pola karnego, po czym umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie gra obu drużyn wyraźnie zwolniła. Liverpool grał rozważnie, natomiast „Teriery” za wszelką cenę dążyły do zdobycia bramki kontaktowej. W 69. minucie Sadio Mané miał dogodną sytuację na zdobycie bramki, jednak jego strzał głową okazał się niecelny.

Na kolejne emocje oraz bramkę, musieliśmy poczekać do ostatniego kwadransa gry. W 77. minucie Mohamed Salah wykorzystał rzut karny, który wywalczył Emre Can.

Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło. Liverpool FC bez najmniejszych problemów wygrał z „Terierami” 3:0.

Huddersfield Town FC – Liverpool FC 0:3 (0:2) Can 26’, Firmino 45+1’, Salah 77’ (k.)