Chelsea upokorzona na własnym stadionie

Autor: Michał Nowacki | 31.01.2018 22:31 | komentarzy: 6 | kategoria: Recenzja meczu |

Chelsea w dzisiejszym spotkaniu podejmowała u siebie Bournemouth i mistrz Anglii nie zdołał obronić swojej twierdzy.

W 31. minucie Gary Cahill dopadł do piłki bitej z rzutu rożnego, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 40. minucie Marcos Alonso miał swoją okazję, przymierzył głową, ale obok prawego słupka.

W 51. minucie goście niespodziewanie objęli prowadzenie. Jordon Ibe zagrał prostopadle do Calluma Wilsona, który dokonał formalności i otworzył wynik meczu. Trzy minuty później Dan Gosling dostał piłkę na skraju pola karnego, ale uderzył nad poprzeczką.

W 64. minucie Junior Stanislas dostał prostopadłą piłkę od strzelca pierwszej bramki, przyjął ją sobie i huknął na bramkę Chelsea. Futbolówka wpadła do siatki i było 2:0 dla gości. Trzy minuty później strzelec drugiego gola zaliczył asystę, podawał piłkę do Nathana Aké. Wychowanek Chelsea wybrał prawy dolny róg i zmusił Courtoisa do kolejnej kapitulacji.

W 73. minucie Pedro był bliski zdobycia honorowego trafienia, ale po jego strzale jeden z defensorów gości wybił piłkę i zażegnał niebezpieczeństwo. Tym samym, "The Blues" ponieśli sromotną porażkę.

Chelsea FC – AFC Bournemouth 0:3 (0:0) Wilson 51', Stanislas 64', Aké 67'

• Zapowiedź: Real vs. Liverpool

Panie i panowie, przed nami ostatni akord tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Tym razem areną ostatecznego starcia o miano najlepszego klubu Europy będzie Stadion Olimpijski w Kijowie. Po jednej stronie ringu stanie Real Madryt. Po przeciwnej prawdziwy czarny koń tych rozgrywek – Liverpool FC. Kto sięgnie po najważniejsze trofeum w sezonie 2017/2018?

Zgodnie z obietnicą, sztab „Czerwonych Diabłów” na czele z José Mourinho nie traci czasu na urlop, tylko szuka piłkarzy, którzy mogliby wzmocnić drużynę przed najbliższym sezonem. Pierwszym graczem, który zawita tego lata na Old Trafford ma być Fred.

Manchester City nadal się nie poddaje i chce pozyskać skrzydłowego Leicester. Metro donosi, że Riyad Mahrez dołączy do mistrza Anglii, zaś "Lisy" dostaną 60 milionów funtów (69 milionów euro) oraz Patricka Robertsa.

• Chelsea zdobyła FA Cup!

„The Blues” zdołali pokonać Manchester United i dzięki temu ekipa z Londynu dołożyła do swojej kolekcji 8 Puchar Anglii.

Za nami przedostatni piłkarski weekend w wykonaniu najlepszych lig europejskich. W czasie jego trwania jak zawsze mogliśmy podziwiać wiele wspaniałych widowisk. W Anglii i Niemczech rozgrywki na najwyższym szczeblu piłkarskim dobiegły już końca. Kluby z Hiszpanii, Francji i Włoch, mają do rozegrania jeszcze jedną kolejkę. Pozwólcie, że w pierwszej części podsumuję te 3 ostatnie dni zażartej walki w 5 najmocniejszych ligach europejskich.