Chelsea upokorzona na własnym stadionie

Autor: Michał Nowacki | 31.01.2018 22:31 | komentarzy: 6 | kategoria: Recenzja meczu |

Chelsea w dzisiejszym spotkaniu podejmowała u siebie Bournemouth i mistrz Anglii nie zdołał obronić swojej twierdzy.

W 31. minucie Gary Cahill dopadł do piłki bitej z rzutu rożnego, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 40. minucie Marcos Alonso miał swoją okazję, przymierzył głową, ale obok prawego słupka.

W 51. minucie goście niespodziewanie objęli prowadzenie. Jordon Ibe zagrał prostopadle do Calluma Wilsona, który dokonał formalności i otworzył wynik meczu. Trzy minuty później Dan Gosling dostał piłkę na skraju pola karnego, ale uderzył nad poprzeczką.

W 64. minucie Junior Stanislas dostał prostopadłą piłkę od strzelca pierwszej bramki, przyjął ją sobie i huknął na bramkę Chelsea. Futbolówka wpadła do siatki i było 2:0 dla gości. Trzy minuty później strzelec drugiego gola zaliczył asystę, podawał piłkę do Nathana Aké. Wychowanek Chelsea wybrał prawy dolny róg i zmusił Courtoisa do kolejnej kapitulacji.

W 73. minucie Pedro był bliski zdobycia honorowego trafienia, ale po jego strzale jeden z defensorów gości wybił piłkę i zażegnał niebezpieczeństwo. Tym samym, "The Blues" ponieśli sromotną porażkę.

Chelsea FC – AFC Bournemouth 0:3 (0:0) Wilson 51', Stanislas 64', Aké 67'