11 sekund, które wstrząsnęły „Czerwonymi Diabłami”

Mateusz Deluga | 31.01.2018 22:52 | komentarzy: 8 | kategoria: Recenzja meczu |

Hit 25. kolejki Premier League. Tottenham Hotspur zmierzył się z „Czerwonymi Diabłami”. Spotkanie nie rozczarowało kibiców, ponieważ pierwszą bramkę w tym spotkaniu mogliśmy zobaczyć jeszcze przed upływem pierwszej minuty.

Przed rozpoczęciem spotkania na Wembley miała miejsce prezentacja nowego zawodnika „Kogutów”, Lucasa Moury, który został sprowadzony z PSG za kwotę 28 milionów euro.

Kibice, którzy spóźnili się na to spotkanie, mogli mieć pretensję tylko do siebie, bo już w 11 sekundzie „Koguty” wyszły na prowadzenie. Christian Eriksen wykorzystał zamieszanie w polu karnym Manchesteru United i wpakował piłkę do siatki.

Manchester United miał problemy z odzyskaniem świadomości, po tak błyskawicznym nokaucie. Podopieczni José Mourinho, mieli problem z wykreowaniem jakichkolwiek groźnych sytuacji bramkowych w pierwszym kwadransie gry.

W 28. minucie „Czerwone Diabły” otrzymały kolejny cios. Kieran Trippier posłał mocne podanie po ziemi w pole karne. Na nieszczęście dla sympatyków United gola samobójczego zdobył Phil Jones.

Minutę później Anthony Martial minął jednego z obrońców „Kogutów”, po czym uderzył na bramkę, a Hugo Lloris wykazał się wspaniałą interwencją. Zmarnowana sytuacja Manchesteru United.

Dwie bramki zdobyte przez Tottenham zbiły z tropu gości, którzy nie byli w stanie groźnie zaatakować „Kogutów”. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 2:0, oba zespoły zeszły do szatni, z której po krótkiej przerwie wrócili na murawę stadionu Wembley.

W 56. minucie Romelu Lukaku stanął przed szansą zdobycia gola kontaktowego. Uderzenie Belga w fenomenalny sposób obronił Hugo Lloris. „Czerwone Diabły” kolejną akcję rozpoczęły z narożnika boiska, jednak i ta próba zakończyła się niepowodzeniem.

W 66. minucie Christian Eriksen miał szansę na zdobycie drugiej bramki, jednak jego strzał minął bramkę o zaledwie kilka centymetrów. W 69. minucie Heung-Min Son uderzył na bramkę „Czerwonych Diabłów”, David De Gea wykazał się niesamowitą robinsonadą oddalając zagrożenie. W 76. minucie Harry Kane otrzymał niesamowite podanie od swoich kolegów, jednak w ostatniej chwili jego strzał zablokowali defensorzy „Czerwonych Diabłów”.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0. Druga połowa nie przyniosła bramek, a samych emocji było jak na lekarstwo.

Tottenham Hotspur – Manchester United 2:0 (2:0) Eriksen 1’, Jones 28’ (sam.)

• Komplet punktów Tottenhamu, gol Kane'a

Tottenham chciał wykorzystać atut własnego boiska i wygrać miniderby Londynu z Fulham. Od pierwszej minuty "Koguty" rzuciły się do ataku i na przerwę zeszły prowadząc 1:0.

W maju Real Madryt po raz trzeci z rzędu zdobył Ligę Mistrzów. Po zakończeniu sezonu do dymisji podał się Zinédine Zidane. Chwilę przed rozpoczęciem mundialu w Rosji trenerem "Królewskich" został Julen Lopetegui, który porzucił kadrę narodową Hiszpanii.

Dyrektor Barcelony Ariedo Braida powiedział, że wątpliwe jest, aby Paul Pogba przeszedł z Manchesteru United na Camp Nou. Francuz chciał zmienić barwy klubowe, po tym jak w sezonie 2017/2018 starł się z trenerem, José Mourinho.

Nie od dziś wiadomo o zainteresowaniu Barcelony Paulem Pogbą. Włodarze klubu ze stolicy Katalonii wiedzą o sytuacji Francuza w Manchesterze United i najprawdopodobniej podejmą próbę sprowadzenia go do Hiszpanii.