Poważna kontuzja Fellainiego

Autor: Dariusz Maruszczak | 01.02.2018 17:48 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Los nie oszczędza Marouane’a Fellainiego. Pomocnik Manchesteru United we wczorajszym przegranym spotkaniu z Tottenhamem doznał kolejnej kontuzji, która wykluczy go z gry na kilka tygodni.

Fellaini pojawił się na boisku w 63. minucie gry, zmieniając Paula Pogbę. Reprezentant Belgii nie zdążył jednak pomóc swojemu zespołowi w odwróceniu losów rywalizacji, bo już po siedmiu minutach doznał kontuzji kolana. W jego miejsce na murawie zameldował się Ander Herrera.

Spekuluje się, że przerwa w grze Fellainiego może potrwać nawet dwa miesiące. Wszystko zależy od wyników badań, ale 30-latek prawdopodobnie będzie musiał przejść zabieg. To już trzecia tego typu kontuzja Fellainiego. Najpierw pomocnik doznał urazu w spotkaniu Belgii z Bośnią w eliminacjach mistrzostw świata, co kosztowało go miesiąc przerwy w grze. Następna kontuzja była poważniejsza. Fellaini pauzował przez półtora miesiąca i był bardzo powoli wprowadzany do gry przez Jose Mourinho. Nawet to nie pomogło i problemy zdrowotne 30-latka znów wróciły.

Sytuacja Fellainiego jest o tyle skomplikowana, że w czerwcu wygasa jego kontrakt z Manchesterem United. Ciągłe kontuzje utrudnią mu nie tylko otrzymanie dobrej propozycji, ale też zagrażają jego dalszej bytności w zespole z Old Trafford. W tym sezonie Fellaini strzelił 4 gole, ale na murawie przebywał tylko przez 613 minut.