Copa del Rey: Skromna zaliczka Barcelony

Autor: Grzegorz Góra | 01.02.2018 23:21 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Gol Luisa Suáreza zadecydował o tym, że za tydzień w Walencji gospodarze będą musieli gonić wynik. „Los Ches” nie chcieli dziś grać w piłkę...

Po dość przeciętnym widowisku, jakie FC Barcelona zaserwowała swoim kibicom w ostatni weekend, dziś piłkarze Ernesto Valverde stanęli na wysokości zadania i pokonali Valencię w pierwszym półfinale rozgrywek Copa del Rey. Mecz nie stał jednak na wysokim poziomie, bo tylko jedna drużyna chciała dziś zdobywać bramki.

Pierwsza połowa meczu na Camp Nou upłynęła pod znakiem wysokiego pressingu w wykonaniu gospodarzy, który w zasadzie wyłączył z gry wszystkie formacje „Los Ches” poza defensywną. Katalończycy niemal nie schodzili z połowy rywala, nie pozwalali im wymienić kilku cennych podań, jednak… ich miażdżąca przewaga kompletnie nie przełożyła się na sytuacje bramkowe i ku rozpaczy znudzonych kibiców, obie ekipy schodziły na przerwę nie notując ani jednego celnego strzału na bramkę (!).

Na szczęście po zmianie stron gra wreszcie się otworzyła i przewaga „Dumy Katalonii” znalazła odbicie w zdobyczy bramkowej. W 67. minucie solową akcję Messiego strzałem głową wykończył Suárez i zdobył, jak się potem okazało, jedyną bramkę w dzisiejszym spotkaniu.

Choć gol nie ostudził ofensywnych zapędów piłkarzy Valverde, ani próby Messiego, ani atomowe uderzenie Alcacera zza pola karnego nie znalazły już drogi do siatki i „Blaugrana” przed rewanżem wywalczyła najmniejszą z możliwych zaliczek. Pewnym jest, że na Mestalla FC Barcelona nie może być pewna swego, ale duża w tym zasługa (?) piłkarzy „Nietoperzy”, którzy dziś na Camp Nou w piłkę w zasadzie grać nie chcieli. Oby za tydzień w Walencji wygrał futbol, a nie chłodna kalkulacja.

FC Barcelona – Valencia CF 1:0 (0:0) Suárez 67’