Negredo strzelał dla obu ekip; „Krodyle” na równi z „Czarnymi Orłami”

Autor: Karol Brandt | 02.02.2018 19:57 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Spotkanie 20. kolejki tureckiej Süper Lig nie potoczyło się po myśli uczestników 1/8 finału Ligi Mistrzów. Dziś o mały włos, a „Krokodyle” wciągnęłyby pod wodę mistrzów Turcji.

Po ligowej wygranej nad Kasımpaşą Beşiktaş JK rywalizował na wyjeździe z Bursasporem. W tym pojedynku wystąpić nie mogli m.in. Pablo Batalla (gospodarze) oraz Ryan Babel (goście). Przed pierwszym gwizdkiem arbitra stawiano na ekipę ze Stambułu.

Mecz lepiej rozpoczął się dla przyjezdnych, którzy w 13. minucie wyszli na prowadzenie po kapitalnym strzale z dystansu Adriano. Były piłkarz Sevilli przymierzył w samo okienko. Asystę zanotował Álvaro Negredo.

Hiszpański napastnik w 37. minucie znalazł drogę do bramki, lecz nie rywali, ale... swojej drużyny. Przy rzucie rożnym zaskoczył własnego golkipera. W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy spotkania, gola na 2:1 dla Bursasporu strzelił Dzon Delarge. Kongijski napastnik z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki.

Po zmianie stron Şenol Güneş starał się reagować na wynik rywalizacji i wprowadził na plac gry m.in. Vágnera Love’a. Do końca spotkania groźniejsze pod bramką rywali były „Czarne Orły”. W drugiej minucie doliczonego czasu gry, remis gościom dał... Álvaro Negredo. Hiszpański napastnik głową wykorzystał centrę Canera Erkina.

Bursaspor – Beşiktaş JK 2:2 (2:1) Negredo 37’ (sam.), Delarge 45+2’ – Adriano 13’, Negredo 90+2’