Bez Lewandowskiego też można. Spokojny triumf Bayernu

Autor: Kacper Chwedoruk | 03.02.2018 17:25 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Bayern Monachium kontynuuje marsz w stronę mistrzowskiego tytułu.

Klub ze stolicy Bawarii od początku przejął zdecydowaną kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi. Atakował i cierpliwie szukał okazji do strzelenia premierowego trafienia. Po ponad trzydziestu minutach gry, mistrzowie Niemiec w końcu dopięli swego.

Wynik meczu otworzył Franck Ribery. Francuz pięknym uderzeniem z woleja nie dał najmniejszych szans bramkarzowi gospodarzy. Tuż przed przerwą Bayern strzelił drugiego gola, niemalże kończąc emocje w tym spotkaniu. Świetnie w polu karnym zachował się James Rodriguez, który jak się okazało ustalił wynik spotkania.

Po zmianie stron Mainz grało już zdecydowanie odważniej, jednak nie było w stanie zdobyć nawet kontaktowej bramki. W 60. minucie na boisku zameldował się Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski nie wpisał się po raz 19 na listę strzelców w tym sezonie, ale wydaje się, że ma już zapewnioną koronę króla strzelców.

1. FSV Mainz 05 – Bayern Monachium 0:2 (0:2) Ribery 33', Rodriguez 44'