„The Clarets” zatrzymali „The Citizens”

Autor: Karol Brandt | 03.02.2018 15:29 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu 26. kolejki Premier League Manchester City zgubił punkty w rywalizacji z podopiecznymi Seana Dyche’a.

Dzisiaj „Obywatele” podejmowali piłkarzy Burnley FC. Josep Guardiola ponownie nie mógł skorzystać m.in. z Gabriela Jesusa. Zaś gospodarze musieli sobie radzić m.in. bez Jonathana Waltersa. Nim sędzia, Martin Atkinson, rozpoczął te zawody, faworytów upatrywano w gościach.

Od początku spotkania wszystko szło po myśli „The Citizens”, którzy w 22. minucie objęli prowadzenie po świetnym strzale w prawy górny róg bramki Danilo. Ex-pilkarz Realu Madryt strzelił, jak się okazało później, jedynego gola w pierwszej odsłonie gry. Choć w 32. minucie niezłą okazję do wyrównania miał Ben Mee, jednak na posterunku był Ederson.

Po zmianie stron sytuacje tworzyły sobie obie ekipy. W 70. minucie Aaron Lennon oddał strzał z okolic pola karnego, a futbolówka po interwencji bramkarza odbiła się od słupka. Chwilę potem pudło sezonu zanotował Raheem Sterling, który po podaniu Kyle’a Walkera przeniósł piłkę obok słupka.

W 82. minucie gospodarze zdobyli bramkę na 1:1. W tej sytuacji centrę Matthew Lowtona sprytnym uderzeniem wykończył Jóhann Berg Guðmundsson. „Szmacianka” pomimo interwencji Edersona znalazła drogę do siatki „The Citizens”. Więcej goli dziś nie padło. Warto dodać, że cały mecz na ławce przesiedział nowy nabytek Manchesteru City, Aymeric Laporte.

Burnley FC – Manchester City 1:1 (0:1) Guðmundsson 82’ – Danilo 22’

• Zapowiedź: Real vs. Liverpool

Panie i panowie, przed nami ostatni akord tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Tym razem areną ostatecznego starcia o miano najlepszego klubu Europy będzie Stadion Olimpijski w Kijowie. Po jednej stronie ringu stanie Real Madryt. Po przeciwnej prawdziwy czarny koń tych rozgrywek – Liverpool FC. Kto sięgnie po najważniejsze trofeum w sezonie 2017/2018?

Zgodnie z obietnicą, sztab „Czerwonych Diabłów” na czele z José Mourinho nie traci czasu na urlop, tylko szuka piłkarzy, którzy mogliby wzmocnić drużynę przed najbliższym sezonem. Pierwszym graczem, który zawita tego lata na Old Trafford ma być Fred.

Manchester City nadal się nie poddaje i chce pozyskać skrzydłowego Leicester. Metro donosi, że Riyad Mahrez dołączy do mistrza Anglii, zaś "Lisy" dostaną 60 milionów funtów (69 milionów euro) oraz Patricka Robertsa.

Za nami przedostatni piłkarski weekend w wykonaniu najlepszych lig europejskich. W czasie jego trwania jak zawsze mogliśmy podziwiać wiele wspaniałych widowisk. W Anglii i Niemczech rozgrywki na najwyższym szczeblu piłkarskim dobiegły już końca. Kluby z Hiszpanii, Francji i Włoch, mają do rozegrania jeszcze jedną kolejkę. Pozwólcie, że w pierwszej części podsumuję te 3 ostatnie dni zażartej walki w 5 najmocniejszych ligach europejskich.

W 38. serii spotkań Premiership mieliśmy poznać wszystkich czterech uczestników przyszłej edycji Ligi Mistrzów. O dwa ostatnie miejsca z angielskiej ekstraklasy walczyli „The Reds” i „The Blues”.