Premierowy gol Sancheza. United wykorzystało wpadkę City

Autor: Kacper Chwedoruk | 03.02.2018 18:00 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester United pokonał na własny stadionie Huddersfield Town FC. Jednego z goli strzelił Alexis Sanchez, dla którego było to premierowe trafienie w nowym klubie.

"Czerwone Diabły" bardzo długo męczyły się z beniaminkiem. W pierwszej części miały ogromny problem ze sforsowaniem defensywy. Jedyną sytuacją wartą uwagi przed przerwą była zła decyzja arbitra, który nie podyktował rzutu karnego należącego się dla gospodarzy. Faulowany w szesnastce był McTominay, ale sędzia zdecydował inaczej.

W drugiej odsłonie, napór Manchesteru rósł z każdą nadchodzącą minutą. Romelu Lukaku otworzył wynik spotkania, po tym jak idealnym podaniem obsłużył go Juan Mata. Dla Belga było to 12 trafienie w Premier League w obecnych rozgrywkach.

Po pierwszej bramce, United szło po kolejne. Alexis Sanchez został sfaulowany w polu karnym i tym razem arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr. Chilijczyk sam chciał wymierzyć sprawiedliwość, jednak fatalnie uderzył. Lossl zdołał odbić piłkę, ale ta ponownie wróciła do byłego gracza Arsenalu, który dobijając rzut karny bez problemu podwyższył prowadzenie.

Manchester United wykorzystał remis rywala zza miedzy. Do liderującego City traci jednak aż 13 punktów.

Manchester United – Huddersfield Town FC 2:0 (0:0) Lukaku 55', Sanchez 68'