Kolejne trafienie Neymara z rzutu wolnego, cudeńko Lo Celso. Popis PSG

Autor: Kacper Chwedoruk | 03.02.2018 18:59 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Paris Saint-Germain ponownie w łatwy sposób wygrało ligowe spotkanie. Tym razem pokonali na wyjeździe Lille.

Wicemistrzowie Francji od początku narzucili swoje warunki. Nie potrafili jednak znaleźć dobrej sytuacji w pierwszych minutach tego pojedynku. Dopiero pod koniec premierowej odsłony PSG miało dogodne okazje, co przyniosło efekt. Pierwszą groźną akcje fatalnie rozegrał Edinson Cavani. Napastnik chciał sam skończyć sytuację oko w oko z bramkarzem, mając obok niepilnowanego Neymara, ale ostatecznie przestrzelił.

Następna już przyniosła efekt bramkowy. Berchiche, po odbiciu piłki od będącego na spalony Cavaniego, huknął nie do obrony. Arbiter, nie wiedzieć dlaczego, uznał tego gola. W drugiej połowie, to gospodarze pierwszy i jedyny w meczu zagrozili bramce Areoli. Potężną bombę z rzutu wolnego posłał El-Ghazi, jednak nawet to było za mało na sforsowanie defensywy rywala.

Od tego momentu, grała już tylko jedna drużyna. Najpierw pięknym golem z wolnego popisał się Neymar. Natomiast dziesięć minut później, jeszcze ładniejszego gola strzelił Lo Celso. Argentyńczyk technicznym majstersztykiem nie dał najmniejszych szans golkiperowi Lille, ustalając wynik spotkania.

OSC Lille – Paris Saint-Germain 0:3 (0:1) Berchiche 45+1', Neymar 77', Lo Celso 87'

• Emery ma coraz większe szanse na zastąpienie Wengera

Media w Anglii donoszą, że Unai Emery jest coraz bliżej objęcia stanowiska trenera Arsenalu. Wiadomo już, że Arsène Wenger pożegnał się z kibicami i w nowym roku nie poprowadzi klubu w żadnych rozgrywkach. Spekulowano, że jego miejsce zajmie Mikel Arteta. Okazuje się jednak, że 36-latka uprzedzi o 10 lat starszy rodak.

Piłkarski sezon 2017/2018 w wykonaniu najlepszych klubów Starego Kontynentu przeminął z wiatrem. W ubiegły weekend walka zakończyła się na arenach ekstraklasy francuskiej, hiszpańskiej i włoskiej. Pozwolę sobie podsumować ostatnie 3 dni zmagań w najlepszych ligach Europy.

Za nami przedostatni piłkarski weekend w wykonaniu najlepszych lig europejskich. W czasie jego trwania jak zawsze mogliśmy podziwiać wiele wspaniałych widowisk. W Anglii i Niemczech rozgrywki na najwyższym szczeblu piłkarskim dobiegły już końca. Kluby z Hiszpanii, Francji i Włoch, mają do rozegrania jeszcze jedną kolejkę. Pozwólcie, że w pierwszej części podsumuję te 3 ostatnie dni zażartej walki w 5 najmocniejszych ligach europejskich.

Paris Saint-Germain 15 kwietnia zapewniło sobie mistrzostwo Francji. Unai Emery postanowił nie zwalniać tempa i na mecz z EA Guingamp wystawił podstawową jedenastkę. „Les Parisiens” w ostatnich minutach zdołali zdobyć dwie bramki, które uratowały gospodarzy przed kompletnym blamażem.

• Oficjalnie: Unai Emery odchodzi z PSG!

Hiszpański szkoleniowiec poinformował, że jest to jego ostatni sezon w roli trenera ekipy z Parc des Princes.