Kolejne trafienie Neymara z rzutu wolnego, cudeńko Lo Celso. Popis PSG

Autor: Kacper Chwedoruk | 03.02.2018 18:59 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Paris Saint-Germain ponownie w łatwy sposób wygrało ligowe spotkanie. Tym razem pokonali na wyjeździe Lille.

Wicemistrzowie Francji od początku narzucili swoje warunki. Nie potrafili jednak znaleźć dobrej sytuacji w pierwszych minutach tego pojedynku. Dopiero pod koniec premierowej odsłony PSG miało dogodne okazje, co przyniosło efekt. Pierwszą groźną akcje fatalnie rozegrał Edinson Cavani. Napastnik chciał sam skończyć sytuację oko w oko z bramkarzem, mając obok niepilnowanego Neymara, ale ostatecznie przestrzelił.

Następna już przyniosła efekt bramkowy. Berchiche, po odbiciu piłki od będącego na spalony Cavaniego, huknął nie do obrony. Arbiter, nie wiedzieć dlaczego, uznał tego gola. W drugiej połowie, to gospodarze pierwszy i jedyny w meczu zagrozili bramce Areoli. Potężną bombę z rzutu wolnego posłał El-Ghazi, jednak nawet to było za mało na sforsowanie defensywy rywala.

Od tego momentu, grała już tylko jedna drużyna. Najpierw pięknym golem z wolnego popisał się Neymar. Natomiast dziesięć minut później, jeszcze ładniejszego gola strzelił Lo Celso. Argentyńczyk technicznym majstersztykiem nie dał najmniejszych szans golkiperowi Lille, ustalając wynik spotkania.

OSC Lille – Paris Saint-Germain 0:3 (0:1) Berchiche 45+1', Neymar 77', Lo Celso 87'

• Oficjalnie: Wychowanek AS Monaco po 19 latach wraca do klubu!

Wicemistrzowie Francji ogłosili nazwisko następcy zwolnionego przed kilkoma dniami Leonardo Jardima.

Paris Saint-Germain fantastycznie rozpoczęło zawody z Lyonem. Szybko zdobyty gol sprawił, że lider Ligue 1 mógł spokojnie kontrolować przebieg rywalizacji .

AS Monaco do przerwy przegrywało ze Stade Rennes 0:1 i w dodatku pierwszą połowę kończyło w osłabieniu. Jednak po przerwie piłkarze z Księstwa doprowadzili do remisu za sprawą Falcao, ale nie zdołali tego punktu dowieźć do końca meczu.

Na Parc des Princes dojdzie dzisiaj do ciekawego pojedynku. Paris Saint-Germain jako lider Ligue 1 podejmie zespół, który walczy o wejście do strefy pucharowej. Chociaż sezon jest jeszcze długi i porażka nie skreśli PSG i OL z walki o mistrzostwo, to jednak z pewnością żadna ze stron nie odpuści. Obecnie obie ekipy dzieli pięć miejsc w tabeli i aż 10 punktów.

Po porażce z Liverpoolem trener Thomas Tuchel postanowił wystawić podstawową „jedenastkę”, która miała za zadanie zdominować gości z Belgradu. Przyjezdni w poprzedniej kolejce Ligi Mistrzów zremisowali bezbramkowo z Napoli.