Kolejne trafienie Neymara z rzutu wolnego, cudeńko Lo Celso. Popis PSG

Autor: Kacper Chwedoruk | 03.02.2018 18:59 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Paris Saint-Germain ponownie w łatwy sposób wygrało ligowe spotkanie. Tym razem pokonali na wyjeździe Lille.

Wicemistrzowie Francji od początku narzucili swoje warunki. Nie potrafili jednak znaleźć dobrej sytuacji w pierwszych minutach tego pojedynku. Dopiero pod koniec premierowej odsłony PSG miało dogodne okazje, co przyniosło efekt. Pierwszą groźną akcje fatalnie rozegrał Edinson Cavani. Napastnik chciał sam skończyć sytuację oko w oko z bramkarzem, mając obok niepilnowanego Neymara, ale ostatecznie przestrzelił.

Następna już przyniosła efekt bramkowy. Berchiche, po odbiciu piłki od będącego na spalony Cavaniego, huknął nie do obrony. Arbiter, nie wiedzieć dlaczego, uznał tego gola. W drugiej połowie, to gospodarze pierwszy i jedyny w meczu zagrozili bramce Areoli. Potężną bombę z rzutu wolnego posłał El-Ghazi, jednak nawet to było za mało na sforsowanie defensywy rywala.

Od tego momentu, grała już tylko jedna drużyna. Najpierw pięknym golem z wolnego popisał się Neymar. Natomiast dziesięć minut później, jeszcze ładniejszego gola strzelił Lo Celso. Argentyńczyk technicznym majstersztykiem nie dał najmniejszych szans golkiperowi Lille, ustalając wynik spotkania.

OSC Lille – Paris Saint-Germain 0:3 (0:1) Berchiche 45+1', Neymar 77', Lo Celso 87'

• Sesja odprężająca „Paryżan”; dublet Cavaniego

W 26. kolejce Ligue 1 podopieczni Unaia Emery’ego zrelaksowali się po porażce z „Królewskimi”.

Real Madryt wygrał wczoraj na własnym boisku w 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA z PSG 3:1. Dla gospodarzy dwie bramki zdobył Cristiano Ronaldo oraz jedną Marcelo, a w ekipie gości na listę strzelców wpisał się Rabiot.

Real Madryt w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA wygrał z Paris Saint-Germain 3:1. Dwie bramki zanotowała największa gwiazda Realu – Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w tej edycji LM zdobył już 11 bramek.

• Są składy!

Trenerzy ogłosili, kto otrzyma szanse gry w podstawowym składzie. Dzisiaj czekają nas dwa pojedynki: Real vs. PSG i Porto vs. Liverpool.

Wszystko w cieniu starcia Realu z PSG. W Hiszpanii i Francji niemal każda gazeta skupia swoją uwagę na pojedynek gigantów, nie umniejszając niczego wielkiemu rywalowi. Z kolei w Anglii i Portugalii niezbyt wiele miejsca poświęca się meczowi Porto z Liverpoolem.