Słodko-gorzki wieczór „Królewskich”

Autor: Karol Brandt | 03.02.2018 22:37 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Piłkarze Realu Madryt zafundowali dziś swoim kibicom prawdziwą huśtawkę nastrojów i choć dwukrotnie prowadzili, to ostatecznie sięgnęli oni po jedno „oczko”.

Dzisiejszego wieczoru Real Madryt gościł u siebie UD Levante. Trenera gospodarzy cieszył fakt, że do pełni zdrowia powrócili Sergio Ramos oraz Isco. Tym samym, w roli faworyta stawiano miejscowy zespół.

Nie bez kozery, gdyż już w 11. minucie „Królewscy” wyszli na prowadzenie za sprawą Sergio Ramosa. Kapitan Realu Madryt po rzucie rożnym oddał strzał głową, a bramkarz gości popełnił błąd, przez który piłka wpadła do bramki.

W kolejnych minutach „Los Blancos” nie potrafili powiększyć dorobku bramkowego, czego nie można było powiedzieć o gościach, którzy w 42. minucie doprowadzili do wyrównania. W tej sytuacji do odbitej przez Keylora Navasa futbolówki dopadł Emmanuel Boateng i umieścił ją w prawym narożniku bramki.

Po zmianie stron Real Madryt rozpaczliwie walczył o gola dającego trzy punkty. Ostatecznie gospodarze strzelili go w 81. minucie, gdy podanie Karima Benzemy mocnym strzałem na gola zamienił Isco. Jednak goście ani myśleli odpuszczać i w 89. minucie doprowadzili do wyrównania, gdy piękną, zespołową akcję wykończył włoski goleador, Giampaolo Pazzini.

Real Madryt – UD Levante 2:2 (1:1) Ramos 11’, Isco 81’ – Boateng 42’, Pazzini 89’

• Piłkarskie podsumowanie weekendu #2

Piłkarski sezon 2017/2018 w wykonaniu najlepszych klubów Starego Kontynentu przeminął z wiatrem. W ubiegły weekend walka zakończyła się na arenach ekstraklasy francuskiej, hiszpańskiej i włoskiej. Pozwolę sobie podsumować ostatnie 3 dni zmagań w najlepszych ligach Europy.

• Zwycięskie pożegnanie „Don Andrésa”

Na wypełnionym po brzegi Camp Nou, FC Barcelona wygrała swój ostatni ligowy mecz i podziękowała za wspaniałą karierę Andrésowi Inieście.

Napastnik Liverpoolu Roberto Firmino wypowiedział się na temat rywalizacji z Realem Madryt w finale Ligi Mistrzów.

Za nami przedostatni piłkarski weekend w wykonaniu najlepszych lig europejskich. W czasie jego trwania jak zawsze mogliśmy podziwiać wiele wspaniałych widowisk. W Anglii i Niemczech rozgrywki na najwyższym szczeblu piłkarskim dobiegły już końca. Kluby z Hiszpanii, Francji i Włoch, mają do rozegrania jeszcze jedną kolejkę. Pozwólcie, że w pierwszej części podsumuję te 3 ostatnie dni zażartej walki w 5 najmocniejszych ligach europejskich.

• Szalony mecz w Walencji! FC Barcelona znalazła pogromcę!

Koniec fenomenalnej passy „Blaugrany”! Katalończycy nie sprostali ekipie Levante UD i przegrali swój pierwszy mecz w tym sezonie La Liga.