Juventus gromi Sassuolo, hat-trick Higuaina w 20 minut

Autor: Michał Nowacki | 04.02.2018 16:52 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Juventus nie dał żadnych szans Sassuolo i ograł rywala przed własną publicznością. "Stara Dama" urządziła sobie istną strzelaninę i rozgromiła "Neroverdich".

W ósmej minucie Sami Khedira zdecydował się na strzał z linii pola karnego, ale golkiper był czujny i sparował piłkę na rzut rożny. Z tej akcji skorzystał Alex Sandro, który otworzył wynik meczu uderzeniem w lewą część bramki.

W 24. minucie tym razem Brazylijczyk zaliczył asystę, podał do Khediry, który przymierzył głową i podwyższył na 2:0. Trzy minuty później reprezentant Niemiec ponownie wpisał się na listę strzelców. Dostał piłkę i stanął "oko w oko" z golkiperem Sassuolo. Khedira nie miał problemów z pokonaniem bramkarza i było 3:0. W 38. minucie Miralem Pjanić przymierzył w lewy dolny róg bramki i zrobiło się 4:0.

Druga połowa także przyniosła bramki gospodarzom. Hat-tricka skompletował Gonzalo Higuaín. Argentyńczyk wpisał się na listę strzelców w 63., 74. i 83. minucie, więc w zaledwie 20 minut.

Przy pierwszej sytuacji snajper odebrał podanie na skraju pola karnego i huknął w lewy dolny róg. W drugiej sytuacji Claudio Marchisio wypatrzył Argentyńczyka, zagrał mu piłkę, którą ten przeniósł nad bramkarzem. Andrea Consigli przy trzecim golu snajpera Juventusu także został przelobowany, gdy wychodził z bramki.

Juventus FC – US Sassuolo 7:0 (4:0) Sandro 9', Khedira 24', 27', Pjanić 38', Higuaín 63', 74', 83'

• Ancelotti obejmie SSC Napoli? [AKTUALIZACJA]

Jak co roku, gdy kończą się ligowe zmagania, kluby z całego piłkarskiego świata zaczynają zbrojenia na następny sezon. Jednym z pierwszych bohaterów tegorocznej karuzeli transferowej jest Carlo Ancelotti, któremu blisko do „Błękitnych” i tym samym zastąpienia Maurizio Sarriego.

Piłkarski sezon 2017/2018 w wykonaniu najlepszych klubów Starego Kontynentu przeminął z wiatrem. W ubiegły weekend walka zakończyła się na arenach ekstraklasy francuskiej, hiszpańskiej i włoskiej. Pozwolę sobie podsumować ostatnie 3 dni zmagań w najlepszych ligach Europy.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Gianluigi Buffon ogłosił, że sobotni mecz z Veroną będzie dla niego ostatnim występem w barwach Juventusu.

• Włoskie media: Nowy klub Asamoaha!

Wszystko wskazuje na to, że Ghańczyk pozostanie na Półwyspie Apenińskim.

Za nami przedostatni piłkarski weekend w wykonaniu najlepszych lig europejskich. W czasie jego trwania jak zawsze mogliśmy podziwiać wiele wspaniałych widowisk. W Anglii i Niemczech rozgrywki na najwyższym szczeblu piłkarskim dobiegły już końca. Kluby z Hiszpanii, Francji i Włoch, mają do rozegrania jeszcze jedną kolejkę. Pozwólcie, że w pierwszej części podsumuję te 3 ostatnie dni zażartej walki w 5 najmocniejszych ligach europejskich.