Podział punktów w derbach Barcelony

Autor: Karol Brandt | 04.02.2018 18:14 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

W 22. kolejce La Ligi rozgrywane było kolejne w tym sezonie starcie obu ekip z Barcelony. Tym razem zabrakło zwycięzcy.

O 16:15 rozpoczęły się derby Barcelony, które zawsze przynoszą emocje. Nie inaczej było tym razem, choć po pierwszej połowie utrzymywał się wynik bezbramkowy.

W 23. minucie premierowego gola w nowych barwach mógł strzelić Philippe Coutinho, jednak na przeszkodzie stanęła... poprzeczka. W 59. minucie Ernesto Varverde wprowadził na boisko Lionela Messiego. Jednak kilka minut później to gospodarze wyszli na prowadzenie, gdy centrę Sergio Garcíi na gola zamienił Gerard Moreno.

Gdy wydawało się, że dojdzie do sensacji, w 82. minucie bramkę na wagę remisu zdobył Gerard Pique. Hiszpańskiemu defensorowi asystował Lionel Messi.

RCD Espanyol – FC Barcelona 1:1 (0:0) Moreno 66’ – Pique 82’