Tottenham remisuje z Liverpoolem; świetne zwieńczenie

Autor: Michał Nowacki | 04.02.2018 19:29 | komentarzy: 10 | kategoria: Recenzja meczu |

Dzisiaj na Anfield Liverpool grał z Tottenhamem. Bliżej zwycięstwa byli goście, ale zabrakło im odrobiny szczęścia.

Wynik meczu już w trzeciej minucie otworzył Mohamed Salah, który wykorzystał nieuwagę defensorów "Kogutów". To była w zasadzie jedyna akcja warta uwagi, najlepsze piłkarze zostawili na końcowe 10 minut.

W 80. minucie Victor Wanyama, wprowadzony minutę wcześniej, zdecydował się na uderzenie z dystansu i to była znakomita decyzja. Piłka wpadła do siatki i było 1:1.

W 85. minucie Loris Karius faulował rywala i musiał się pogodzić z decyzją arbitra. Do rzutu karnego podszedł Hary Kane, ale spudłował.

W doliczonym czasie gry padły jeszcze dwa gole. Najpierw Mohamed Salah dał prowadzenie "The Reds" 2:1. W czwartej minucie doliczonego czasu gry, van Dijk złamał przepisy i "Koguty" miały drugi rzut karny. Tym razem Harry Kane się nie pomylił i zapewnił remis 2:2.

Liverpool FC – Tottenham Hotspur 2:2 (1:0) Salah 3', 90+1' – Wanyama 80', Kane 90+5' (k.)

• Klopp: Do wygrania tytułu będzie potrzebne 105 punktów

Liverpool wczoraj wygrał z Wolverhampton 2:0 i Jürgen Klopp przyznał, że do zdobycia mistrzostwa Anglii potrzebne będzie 105 punktów. Niemiec zapewnił jednak, że nie koncentruje się na tym. "The Reds" tym samym po triumfie nad "Wilkami" zapewnili sobie pozycję lidera na Boże Narodzenie z dorobkiem 48 "oczek". Manchester City może tą stratę zniwelować do jednego punktu, jeśli pokona u siebie Crystal Palace. Trzeci Tottenham traci dziewięć punktów, ale jutro zagra z lokalnym rywalem lidera, Evertonem.

22-letni pomocnik Tottenhamu, Harry Winks pod wodzą Mauricio Pochettino rozwija się na tyle dobrze, że już teraz porównuje się go umiejętnościami do Xaviego czy Andrésa Iniesty, którzy w Barcelonie wyrośli na jednych z najlepszych zawodników na swojej pozycji. Sam Anglik mówił wcześniej, że wzorował się na dwójce Hiszpanów, gdyż tak jak oni nie był nigdy wysokim zawodnikiem.

Za nami kolejny weekend obfitujący w piłkarskie emocje.

Już w najbliższy poniedziałek (17 grudnia) o godzinie 12:00 w Nyonie poznamy pary 1/8 finału fazy pucharowej tegorocznej edycji Champions League.

Czas przyjrzeć się jakie rozstrzygnięcia padły tym razem w meczach najlepszych piłkarskich lig.