Tottenham remisuje z Liverpoolem; świetne zwieńczenie

Autor: Michał Nowacki | 04.02.2018 19:29 | komentarzy: 10 | kategoria: Recenzja meczu |

Dzisiaj na Anfield Liverpool grał z Tottenhamem. Bliżej zwycięstwa byli goście, ale zabrakło im odrobiny szczęścia.

Wynik meczu już w trzeciej minucie otworzył Mohamed Salah, który wykorzystał nieuwagę defensorów "Kogutów". To była w zasadzie jedyna akcja warta uwagi, najlepsze piłkarze zostawili na końcowe 10 minut.

W 80. minucie Victor Wanyama, wprowadzony minutę wcześniej, zdecydował się na uderzenie z dystansu i to była znakomita decyzja. Piłka wpadła do siatki i było 1:1.

W 85. minucie Loris Karius faulował rywala i musiał się pogodzić z decyzją arbitra. Do rzutu karnego podszedł Hary Kane, ale spudłował.

W doliczonym czasie gry padły jeszcze dwa gole. Najpierw Mohamed Salah dał prowadzenie "The Reds" 2:1. W czwartej minucie doliczonego czasu gry, van Dijk złamał przepisy i "Koguty" miały drugi rzut karny. Tym razem Harry Kane się nie pomylił i zapewnił remis 2:2.

Liverpool FC – Tottenham Hotspur 2:2 (1:0) Salah 3', 90+1' – Wanyama 80', Kane 90+5' (k.)

• Genialna seria Porto brutalnie przerwana! Hattrick Mane

Liverpool nie pozostawił żadnych złudzeń, kto jest drużyną zdecydowanie lepszą. Porto, mimo że chciało powalczyć chociaż na własnym stadionie, nie miało najmniejszych szans na nawiązanie rywalizacji. "The Reds" do zwycięstwa poprowadził Sadio Mane, który zanotował hattricka.

• Są składy!

Trenerzy ogłosili, kto otrzyma szanse gry w podstawowym składzie. Dzisiaj czekają nas dwa pojedynki: Real vs. PSG i Porto vs. Liverpool.

Christan Eriksen to jeden z bohaterów spotkania Juventusu z Tottenhamem. Duński piłkarz był mózgiem swojej drużyny i strzelił ważnego gola z rzutu wolnego, który ostatecznie dał remis.

Massimiliano Allegri, a także Maurcio Pochettino zabrali głos po świetnym spotkaniu na Juventus Stadium. "Koguty" odrobiły dwubramkową stratę po fatalnym początku i są bliżej awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Wszystko w cieniu starcia Realu z PSG. W Hiszpanii i Francji niemal każda gazeta skupia swoją uwagę na pojedynek gigantów, nie umniejszając niczego wielkiemu rywalowi. Z kolei w Anglii i Portugalii niezbyt wiele miejsca poświęca się meczowi Porto z Liverpoolem.