Watford wbił gwóźdź do trumny Conte? Niesamowita końcówka i blamaż Chelsea

Autor: Kacper Chwedoruk | 05.02.2018 22:59 | komentarzy: 4 | kategoria: Recenzja meczu |

Na zakończenie 26 kolejki Premier League Chelsea przyjechała na Vicarge Road. Niespodziewanie londyński zespół nie miał nic do powiedzenia i przegrał z Watfordem 4:1.

Tiemue Bakayoko już po pół godzinie gry niesamowicie skomplikował sytuację swoim kolegom. Francuski pomocnik opuścił plac gry z powodu drugiej żółtej kartki i od tego momentu Watfrod kontrolował wydarzenia boiskowe. Przyniosło to efekt w postaci rzutu karnego, którego wywalczył najlepszy na boisku Gerard Deulofeu. Troy Deeney bez problemu zamienił jedenastkę na gola i otworzył wynik spotkania.

Po przerwie emocje zaczęły się dopiero w ostatnich dziesięciu minutach doliczonego czasu gry. Wówczas wydawało się, że Chelsea wróciła do gry o trzy oczka, bowiem do remisu doprowadził pięknym trafieniem z dystansu Eden Hazard.

Jak się okazało, ten gol niezwykle rozwścieczył "Szerszenie". Już dwie minuty po trafieniu Belga, gospodarzy ponownie na prowadzenie wyprowadził Janmaat. Holender po pięknej zespołowej akcji po raz drugi tego wieczora zmusił do wyciągania piłki z siatki Courtois.

Watford nie zadowolił się jednobramkowym prowadzeniem i szedł po kolejne trafienia. Prowadzenie podwyższył wypożyczony z Barcelony pomocnik. W doliczonym czasie gry gospodarze jeszcze raz skutecznie zaatakowali. Tym razem zrobił to rezerwowy Pereyra, który zaskoczył wszystkich uderzeniem z bardzo trudnej pozycji.

Być może sromotna porażka Chelsea może oznaczać pożegnanie Antonio Conte. Pozycja Włocha już od dawna jest mocno podważana, a blamaż z Watfordem może przelać czarę goryczy. "The Blues" obecnie zajmują trzecią pozycję w lidze, tracąc punkt do trzeciego Liverpoolu, ale mając zaledwie jedno oczko więcej od czwartego Tottenhamu.

Watford FC – Chelsea FC 4:1 (1:0) Deeney 42' (k.), Janmaat 84', Deulofeu 88', Pereyra 90+2' – Hazard 82'