Coupe de France: Niesamowita forma Di Marii! Hat-trick i pewny awans PSG

Autor: Kacper Chwedoruk | 06.02.2018 23:01 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

"Paryżanie" po raz kolejny idą jak burza na własnym podwórku i są bliscy sięgnięcia po każde możliwe trofeum we Francji. Tym razem do ćwierćfinału Pucharu kraju wprowadził ich Angel Di Maria, który ostatnio znajduje się w genialnej dyspozycji.

Wicemistrzowie Francji spotkanie rozpoczęli niezwykle agresywnie. Już w pierwszej minucie Di Maria pokazał, że w drugiej połowie sezonu zazwyczaj prezentuje kapitalną formę. W tym roku jest podobnie i od pewnego momentu Argentyńczyk jest najlepszym, obok Neymara, zawodnikiem swojej drużyny.

Odpowiedź gospodarzy była niemal natychmiastowa. Na gola byłego piłkarza Realu Madryt odpowiedział Martin, który w podbramkowym zamieszaniu sprytnym uderzeniem zaskoczył bezradnego Trappa.  Goście zdołali jeszcze odpowiedzieć przed przerwą i ponownie uzyskać prowadzenie. Kurzawa obsłużył idealnym podaniem Cavaniego. Najlepszy strzelec w historii PSG bez problemu umieścił futbolówkę w siatce, ponownie zapewniając komfort gry przyjezdnym.

Po zmianie stron w ofensywie istniała już zaledwie jedna drużyna. Było to Paris Saint-Germain prowadzone przez Angela Di Marię. Grający tego wieczoru na pozycji genialnego Brazylijczyka piłkarz, jeszcze dwukrotnie pokonał bezradnego golkipera Sochaux. Reprezentant Argentyny był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na boisku i poprowadził swój zespół do zwycięstwa.

W samej końcówce, po niefrasobliwym zachowaniu jednego z defensorów PSG, czerwoną kartkę otrzymał Kevin Trapp. Bramkarz sfaulował w okolicach trzydziestego metra wychodzącego na pustą bramkę zawodnika gospodarzy i słusznie został usunięty z boiska przez arbitra. Ostatecznie klub ze stolicy Francji pewnie awansował do ćwierćfinału Coupe de France.

FC Sochaux-Montbeliard – Paris Saint-Germain 1:4 (1:2) Martin 13' – Di Maria 1', 58', 62', Cavani 28'

• Sesja odprężająca „Paryżan”; dublet Cavaniego

W 26. kolejce Ligue 1 podopieczni Unaia Emery’ego zrelaksowali się po porażce z „Królewskimi”.

Real Madryt wygrał wczoraj na własnym boisku w 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA z PSG 3:1. Dla gospodarzy dwie bramki zdobył Cristiano Ronaldo oraz jedną Marcelo, a w ekipie gości na listę strzelców wpisał się Rabiot.

Real Madryt w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA wygrał z Paris Saint-Germain 3:1. Dwie bramki zanotowała największa gwiazda Realu – Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w tej edycji LM zdobył już 11 bramek.

• Są składy!

Trenerzy ogłosili, kto otrzyma szanse gry w podstawowym składzie. Dzisiaj czekają nas dwa pojedynki: Real vs. PSG i Porto vs. Liverpool.

Wszystko w cieniu starcia Realu z PSG. W Hiszpanii i Francji niemal każda gazeta skupia swoją uwagę na pojedynek gigantów, nie umniejszając niczego wielkiemu rywalowi. Z kolei w Anglii i Portugalii niezbyt wiele miejsca poświęca się meczowi Porto z Liverpoolem.