Coupe de France: Niesamowita forma Di Marii! Hat-trick i pewny awans PSG

Autor: Kacper Chwedoruk | 06.02.2018 23:01 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

"Paryżanie" po raz kolejny idą jak burza na własnym podwórku i są bliscy sięgnięcia po każde możliwe trofeum we Francji. Tym razem do ćwierćfinału Pucharu kraju wprowadził ich Angel Di Maria, który ostatnio znajduje się w genialnej dyspozycji.

Wicemistrzowie Francji spotkanie rozpoczęli niezwykle agresywnie. Już w pierwszej minucie Di Maria pokazał, że w drugiej połowie sezonu zazwyczaj prezentuje kapitalną formę. W tym roku jest podobnie i od pewnego momentu Argentyńczyk jest najlepszym, obok Neymara, zawodnikiem swojej drużyny.

Odpowiedź gospodarzy była niemal natychmiastowa. Na gola byłego piłkarza Realu Madryt odpowiedział Martin, który w podbramkowym zamieszaniu sprytnym uderzeniem zaskoczył bezradnego Trappa.  Goście zdołali jeszcze odpowiedzieć przed przerwą i ponownie uzyskać prowadzenie. Kurzawa obsłużył idealnym podaniem Cavaniego. Najlepszy strzelec w historii PSG bez problemu umieścił futbolówkę w siatce, ponownie zapewniając komfort gry przyjezdnym.

Po zmianie stron w ofensywie istniała już zaledwie jedna drużyna. Było to Paris Saint-Germain prowadzone przez Angela Di Marię. Grający tego wieczoru na pozycji genialnego Brazylijczyka piłkarz, jeszcze dwukrotnie pokonał bezradnego golkipera Sochaux. Reprezentant Argentyny był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na boisku i poprowadził swój zespół do zwycięstwa.

W samej końcówce, po niefrasobliwym zachowaniu jednego z defensorów PSG, czerwoną kartkę otrzymał Kevin Trapp. Bramkarz sfaulował w okolicach trzydziestego metra wychodzącego na pustą bramkę zawodnika gospodarzy i słusznie został usunięty z boiska przez arbitra. Ostatecznie klub ze stolicy Francji pewnie awansował do ćwierćfinału Coupe de France.

FC Sochaux-Montbeliard – Paris Saint-Germain 1:4 (1:2) Martin 13' – Di Maria 1', 58', 62', Cavani 28'

• Po trudach, ale do celu. Mbappe bohaterem PSG

Paris Saint–Germain do meczu z Guingamp przystąpił w mocno okrojonym składzie i od razu było widać, że mistrz Francji ma problemy ze zdobyciem trzech punktów. Na przerwy "Paryżanie" schodzili z placu boju jako pokonani.

Pomocnik Paris Saint-Germain znalazł się na liście życzeń Barcelony i Juventusu. Adrien Rabiot nie chce przedłużyć umowy z mistrzem Francji i włoskie media donoszą, że to "Stara Dama" wygra walkę z "Blaugraną".

Paris Saint-Germain rozpoczęło sezon od zwycięstwa nad SM Caen. „Paryżanie” na Parc des Prices pomimo braku kilku kluczowych zawodników, zaprezentowali kibicom efektowną grę oraz boiskową pewność siebie. Goście nie mieli absolutnie nic do powiedzenia.

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem w centrum uwagi były poczynania na rynku wielkiej, włoskiej „trójcy” – Milanu, Interu i Juventusu.

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem swoje szeregi zasilił Everton FC. Axel Witsel jest coraz bliżej powrotu do Europy. Z kolei Real Madryt wkroczył do gry o Williana.