Copa del Rey: Wyeliminowali Real, odpadli z Sevillą! Leganes nie sprawiło kolejnej sensacji

Autor: Kacper Chwedoruk | 07.02.2018 23:23 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

CD Leganes na Ramon Sanchez Pizjuan przyjechało walczyć o awans do finału Pucharu Hiszpanii. Po wyeliminowaniu w ćwierćfinale Realu Madryt apetyty były duże, jednak Sevilla sprowadziła ich na ziemie.

Podopieczni Vincenzo Montelli rozpoczęli z wysokiego C. Już po pierwszym kwadransie gospodarze prowadzili i znacznie przybliżyli się do finału Pucharu Króla. Genialną indywidualną akcję Luisa Muriela wykończył Correa, trafiając do pustej bramki. 

 Klub z Andaluzji wciąż przeważał i stwarzał kolejne okazje, jednak nie przynosiło to efektu bramkowego. Tuż przed ostatnim gwizdkiem pierwszej połowy Sevilla powinna podwyższyć prowadzenie. Obrońca gości uratował swój zespół, wybijając piłkę niemal z linii bramkowej. 

Po zmianie stron do głosu próbowali dojść piłkarze Leganes. Ich ataki jednak bardzo szybko były neutralizowane, a strzały z dystansu nie przynosiły spodziewanego efektu, nie szybując nawet w światło bramki. 

W samej końcówce jedna z kontr gospodarzy zakończyła się powodzeniem Sevilli. Swój świetny występ golem przypieczętował Franco Vazquez, który ustalił wynik spotkania i zapewnił awans swojej drużynie do finału krajowego pucharu. Sevilla zmierzy się w nim z Valencią bądź Barceloną.

 

Sevilla FC – CD Leganes 2:0 (1:0) Correa 15', Vazquez 90' 

Pierwszy mecz: 1:1 

Czytaj więcej o: Sevilla FC, Hiszpania, Puchar Króla, Franco Vazquez, CD Leganes

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze