Copa del Rey: Barcelona w finale, Coutinho po raz pierwszy!

Autor: Grzegorz Góra | 08.02.2018 23:20 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Bez niespodzianek w Walencji – po świetnym widowisku piłkarze FC Barcelony zameldowali się w finale Pucharu Króla.

Pierwsza połowa spotkania na Estadio Mestalla została rozegrana pod dyktando faworyzowanych gości, jednak to piłkarze „Los Ches” byli w niej bliżsi objęcia prowadzenia. W 14. minucie meczu po dośrodkowaniu z lewego skrzydła na bramkę Cillessena głową uderzał Rodrigo, ale golkiperowi FC Barcelony z pomocą przyszła poprzeczka. Katalończycy w pierwszych trzech kwadransach odpowiedzieli „Nietoperzom” jedynie kilkoma strzałami Messiego i Suáreza, ale te albo mijały bramkę Domenecha, albo lądowały w jego rękawicach.

Mecz toczył się głównie w środku pola, gdzie prym wiedli defensywni pomocnicy. Stoicki spokój w rozegraniu zachowywał jak zwykle Busquets, a Kondogbia z Coquelinem niczym lodołamacze, kruszyli każdy zalążek ofensywnej akcji „Dumy Katalonii”. Bramek nie było, ale to wciąż oznaczało, że w finale Copa del Rey jest FC Barcelona.

Przez defensywę Valencii nie było łatwo się przedrzeć…

Po zmianie stron gospodarze postanowili przesunąć ciężar gry na połowę „Blaugrany” co… zemściło się na nich już w 49. minucie meczu. Lewym skrzydłem obrońcom urwał się Suárez, dograł piłkę na długi słupek, a tam był już wprowadzony po przerwie Coutinho, który wślizgiem zdobył swoją premierową bramkę w barwach „Dumy Katalonii”.

Gol dla Barcelony w zasadzie zamknął Valencii drogę do finału Copa del Rey, jednak gospodarze chcieli godnie pożegnać się z rozgrywkami i wciąż dążyli do strzeleni choćby jednej bramki. Niesamowicie bliscy wyrównania byli w 74. minucie gdy z kilku metrów uderzał Gaya, ale to w jaki sposób jego strzał obronił Cillessen będzie przez najbliższe tygodnie hitem Internetu.

Ofensywna gra „Los Ches” prędzej czy później musiała się jednak zemścić i zrobiła to ostatecznie w 82. minucie. Znów z dobrej strony pokazał się Luis Suárez, który zabrał piłkę jednemu z obrońców i dograł ją do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Rakitića, a ten nie zwykł marnować takich okazji i pewnie trafił na 2:0 ustalając wynik spotkania.

Valencia CF – FC Barcelona 0:2 (0:0) Coutinho 49’, Rakitić 82’