Jubileusz Allegriego uczczony. Bernardeschi skuteczny przeciwko byłemu klubowi

Autor: Kacper Chwedoruk | 09.02.2018 22:55 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Massimiliano Allegri z chęcią będzie wspominał swój dwusetny mecz w roli szkoleniowca Juventusu. Klub z Turynu nie bez kłopotów uporał się na wyjeździe z Fiorentiną. W jednej z głównych ról tego widowiska wystąpił były piłkarz "Violi", Federico Bernardeschi.

Spotkanie w początkowych fragmentach przebiegało spokojnie. Pierwsza groźną akcję przeprowadziła Fiorentina. Arbiter podyktował rzut karny za zagranie piłki ręką, jednak po bardzo długiej analizie systemem VAR zmienił decyzję, która jak się okazało, była słuszna.

Juventus był nieco zamroczony tą sytuacją i zdecydowanie na boisku zaczęli panować gospodarze. Przed przerwą najbliższy trafienia był Dias, ale Gianluigiego Buffona uratował słupek. Juventusu nie było stać na nawet jedną groźną sytuację w pierwszej części.

Po zmianie stron, to podopieczni Allegriego zaczęli z wysokiego C. Z rzutu wolnego przymierzył były zawodnik Fiorentiny, Federico Bernardeschi. Utalentowany Włoch wykorzystał złe ustawienie golkipera i sprytnym strzałem zaskoczył Sportiello.

"Viola" bliska wyrównania była po 70 minutach gry, kiedy to "Starą Damę" w ostatniej chwili uratował Buffon. Doświadczony bramkarz zatrzymał Thereau. Goście w samej końcówce skontrowali ofensywnie grających gospodarzy. Podanie Chielliniego na gola bez problemu zamienił Gonzalo Higuain. Argentyńczyk wygrał pojedynek sam na sam z golkiperem Fiorentiny.

Triumf na Stadio Artemio Franchi był dwusetnym meczem Allegriego w roli szkoleniowca Juventusu. W piątek odniósł 142 zwycięstwo, a poza tym zanotował 32 remisy oraz 26 porażek. Jubileuszowe trzy punkty zapewniły fotel lidera Serie A mistrzom Włoch, przynajmniej do kolejnego spotkania Napoli. Obecnie mają oni dwa "oczka" zapasu nad podopiecznymi Maurizio Sarriego, ale również jedno spotkanie rozegrane więcej.

ACF Fiorentina – Juventus FC 0:2 (0:0) Bernardeschi 56', Higuain 86'

• Milan górą w starciu z Romą

W 26. kolejce Serie A szlagierem był mecz Romy z Milanem. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, jednak po zmianie stron nadeszły gole.

• Kolejna bramka Williana, lecz w hicie na Old Trafford górą United!

W szlagierze 28. kolejki angielskiej ekstraklasy José Mourinho utarł nosa Antonio Conte i tak, jak przed rokiem, tak i dzisiaj, jego zespół pokonał na własnym stadionie „The Blues”.

• Oficjalnie: Ofensywa beniaminka chińskiej ekstraklasy!

Dalian Yifang FC potwierdziło pozyskanie 27-krotnego reprezentanta Portugalii. Mało tego, chiński klub jest bliski zakontraktowania skrzydłowego Atlético Madryt, a także rozważa transfer autora gola na wagę mistrzostwa Europy w 2008 roku.

„Górnicy” pomimo tego, że przegrywali do przerwy 0:1, po zmianie stron wzięli się ostro do odrabiania strat i osiągnęli zamierzony cel wygrywając 2:1. Choć ostatecznie wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, lecz w doliczonym czasie gry Bruno Peres ofiarną interwencją uratował rzymian od straty gola numer trzy. Zobaczmy, co po meczu mówili szkoleniowcy obu ekip.

Sevilla FC zremisowała na własnym boisku z Manchesterem United 0:0. Pomimo braku goli mecz był bardzo emocjonujący, głównie za sprawą gospodarzy, którzy byli bardzo blisko strzelenia bramki.