Lewandowski z kolejną bramką. Bayern zdobył trzy „oczka”

Krystian Kutt | 10.02.2018 20:27 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Bayern Monachium na własnym boisku wygrał z FC Schalke 04 2:1. Jedną z bramek zdobył kapitan reprezentacji Polski – Robert Lewandowski.

Bayern szybko wyszedł na prowadzenie. W 6. minucie spotkania świetnie w polu karnym znalazł się Robert Lewandowski i dał prowadzenie drużynie z Bawarii. Tym samym kapitan reprezentacji Polski zanotował 11. mecz w tym sezonie Bundesligi z bramką na własnym stadionie.

Schalke w kolejnych minutach spotkania stworzyło sobie kilka sytuacji, ale bramkę strzeliło dopiero w 30. minucie. Dośrodkowanie Leona Goretzki wykorzystał Franco Di Santo i na Allianz Arena było 1:1. Argentyńczyk strzelił „nożycami” i nie dał żadnych szans na dobrą interwencję bramkarzowi gospodarzy.

Kibice gości długo nie cieszyli się z remisu w tym spotkaniu. Thomas Mueller wykorzystał podanie Arjena Robbena i w 36. minucie strzałem z ostrego konta, wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 2:1.

Początek drugiej połowy był zdecydowanie bardziej wyrównany. Zarówno piłkarze gospodarzy, jak i gości nie stwarzali sobie dogodnych sytuacji na strzelenie bramki.

W kolejnych minutach okazje do strzelenia bramki mieli między innymi Robert Lewandowski czy Breel Embolo, ale żaden z tych strzałów nie znalazł się w bramce i wciąż było 2:1 dla gospodarzy.

Więcej bramek w Monachium nie zobaczyliśmy. Ostatecznie Bayern zdobył kolejne 3 punkty i skutecznie zmierza do obrony tytułu mistrza Niemiec.

FC Bayern Monachium – FC Schalke 04 2:1 (2:1) Lewandowski 6’, Mueller 36’ – Di Santo 30’