Cztery trafienia Kuna; fatalny wieczór Schmeichela

Autor: Karol Brandt | 10.02.2018 20:28 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu 27. kolejki Premier League podopieczni Josepa Guardioli nie dali szans rywalom z King Power Stadium.

„Obywatele” tym razem przyjęli na Etihad Stadium „Lisy”. Wynik już w trzeciej minucie otworzył Raheem Sterling, a Kevin De Bruyne zanotował piękną asystę. Podanie Belga ułatwiło zadanie byłemu zawodnikowi „The Reds”.

W 24. minucie do gry wrócili gości, gdy Edersona pokonał Jamie Vardy. Do końca pierwszej połowy groźni pozostawali gospodarze, jednak więcej goli nie padło.

Po zmianie stron Sergio Agüero urządził sobie festiwal strzelecki. Pierwsze trafienie Argentyńczyk zanotował w 48. minucie. W tej sytuacji genialną asystą po raz kolejny popisał się Kevin De Bruyne.

W 53. minucie podawał De Bruyne, a strzelał Agüero. Wówczas błąd popełnił golkiper „Lisów”, który w 77. minucie wyłożył piłkę byłemu napastnikowi „Los Colchoneros”. Reprezentant Argentyny w dowód wdzięczności przelobował Duńczyka. W 90. minucie czwartego gola strzelił Sergio Kun Agüero. Nim futbolówka wpadła do siatki, odbiła się jeszcze od poprzeczki. Kanonada snajpera „The Citizens”. Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Josepa Guardioli w najbliższy wtorek będzie FC Basel.

Manchester City – Leicester City 5:1 (1:1) Sterling 3’, Agüero 48’, 53’, 77’, 90’ – Vardy 24’