Sarabia bohaterem Sevilli; fantastyczny Rico

Autor: Karol Brandt | 11.02.2018 13:55 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W 23. kolejce La Ligi „Palanganas” sięgnęli po trzy punkty, choć w dużej mierzę zrobili to dzięki wybornej formie golkipera, Sergio Rico.

Sevilla FC mierzyła się dzisiaj z Gironą. Podopieczni Vincenzo Montelli w ubiegłym tygodniu dostali baty od Eibaru, jednak w środę uzyskali awans do finału Copa del Rey.

Jak zwykle po stronie „Sevillistas” aktywny był Pablo Sarabia, który w 12. minucie mógł zdobyć bramkę, lecz piłka po jego strzale przeleciała tuż obok lewego słupka. W 34. minucie swoją szansę mieli goście. W tej sytuacji w polu karnym główkował Aday Benítez. Jednak na posterunku był Sergio Rico.

W 40. minucie ręką we własnej „szesnastce” zagrał Luis Muriel, za co otrzymał żółtą kartkę, a dodatkowo sędzia podyktował rzut karny. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Aday Benítez, lecz golkiper „Palanganas” przewidział zamiary strzelca i w doskonały sposób nie dopuścił do wyrównania.

Chwilę po wznowieniu gry podopieczni Vincenzo Montelli strzelili gola. Jego autorem był Pablo Sarabia. Skrzydłowy Sevilli wbił piłkę do siatki po tym, jak obrońcy skutecznie zatrzymali ją przed linią bramkową. W 84. minucie wspaniałą paradą popisał się Sergio Rico, który zatrzymał strzał Bernardo Espinosy. Kapitalna robinsonada! Więcej goli nie padło.

Sevilla FC – Girona FC 1:0 (:0) Sarabia 46’

• Wypowiedzi trenerów po meczu Sevilla – Man. Utd

Sevilla FC zremisowała na własnym boisku z Manchesterem United 0:0. Pomimo braku goli mecz był bardzo emocjonujący, głównie za sprawą gospodarzy, którzy byli bardzo blisko strzelenia bramki.

Sevilla FC zremisowała na własnym boisku z Manchesterem United 0 do 0. Gdyby nie świetnie interwencje Davida de Gei, Manchester byłby w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem na Old Trafford.

• Drugi garnitur „Królewskich” odprawił z kwitkiem „Pepineros”

Real Madryt w konfrontacji z CD Leganés musiał sobie poradzić bez kontuzjowanych Kroosa, Modricia oraz Marcelo. Dodatkowo Zinedine Zidane dał odpocząć Cristiano Ronaldo oraz Keylorowi Navasowi. Mecz przyniósł kibicom mnóstwo emocji.

Wtorkowe pojedynki za nami. Było mnóstwo emocji, głównie na Stamford Bridge, jednak teraz czas na następne pojedynki. Liga Mistrzów się nie zatrzymuje, a do gry wkraczają Sevilla, Manchester United, Szachtar Donieck oraz AS Roma.

W środę zmierzą się ostatni przedstawiciele Hiszpanii i Anglii. Sevilla na własnym obiekcie będzie chciała wywalczyć korzystny rezultat, żeby rewanż na Old Trafford nie był tylko formalnością, jak w kilku parach 1/8 finału.