Barcelona zatrzymana przez Getafe; 300. mecz Busquetsa

Autor: Kacper Chwedoruk | 11.02.2018 18:10 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Świetnie spisujący się w tym sezonie zespół z Getafe sprawił największą sensację w 23 kolejce La Liga. Zatrzymał on bowiem Barcelonę na Camp Nou, co w tym sezonie udało się jeszcze tylko Celcie Vigo.

Przyjezdni od początku skutecznie odpierali ataki "Dumy Katalonii". Barcelona robiła wszystko, żeby sforsować defensywę drużyny z przedmieścia Madrytu, jednak kompletnie nie miała na to pomysłu. W pierwszej połowie najlepszą okazję miał Suarez, ale został złapany na spalonym.

Goście tylko raz w całym meczu zagrozili bramce Ter Stegena. Miało to miejsce w 42 minucie. Napastnik Getafe nie strzelił nawet w światło bramki. Po zmianie stron napór "Blaugrany" wzrastał z każdą upływającą sekundą.

Najbliższy powodzenia był ponownie Luis Suarez. Urugwajski snajper strzelał jednak z ciężkiej pozycji i nie trafił w światło bramki. Barcelona na boisku dominowała, nie pozwalając na oddanie nawet jednego celnego strzału na swoją bramkę. Spokojne popołudnie niemieckiego bramkarza nie przełożyło się na zwycięstwo, bowiem gospodarze nie byli w stanie przebić się przez defensywę Getafe.

Sergio Busquets nie będzie najlepiej wspominał swojego 300. występu w barwach Barcelony. Pomocnik w swój ligowy jubileusz rozegrał 82 minuty. Do tej pory strzelił siedem goli w La Liga.

FC Barcelona – Getafe CF 0:0