Spokojny wieczór Chelsea. Genialna forma Hazarda

Autor: Kacper Chwedoruk | 12.02.2018 22:55 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Eden Hazard po raz kolejny pokazuje, że jest największą gwiazdą swojej drużyny. Reprezentant Belgii zaliczył dwa trafienia i jako jedyny piłkarz Chelsea pokazuje odpowiednią formę przed rywalizacją w Lidze Mistrzów z Barceloną.

Pierwsze minuty niespodziewanie należały do przyjezdnych. WBA groźnie atakowało i bardzo szybko powinno objąć prowadzenie. Bliski szczęścia był Rodriguez, który już w czwartej minucie zastąpił kontuzjowanego Daniela Sturridge'a. Napastnik w doskonałej sytuacji fatalnie przestrzelił.

Chelsea przed przerwą stworzyła tylko jedną okazję, ale za to bez problemu wykończył ją Eden Hazard. Pomocnik rozegrał fenomenalną dwójkową akcję z Olivierem Giroud i pewnie umieścił futbolówkę w siatce. Od tego momentu, gospodarze zdecydowanie kontrolowali wydarzenia boiskowe.

Druga część gry, to już wielka przewaga "The Blues". Co prawda, pierwsi swoją szansę mieli piłkarze Alana Pardew. Rondon wykorzystał fatalnie zachowanie Christensena, jednak przegrał pojedynek sam na sam z Courtois. Chwilę później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w doskonałej sytuacji znalazł się Evans, ale nie trafił nawet w światło bramki.

Po niewykorzystanych okazjach WBA, Chelsea przeprowadziła dwa szybkie ciosy. Najpierw, po niefortunnej interwencji stopera gości, piłka trafiła pod nogi Mosesa. Nigeryjczyk pewnie pokonał bezradnego Fostera. Niespełna dziesięć minut później, kapitalnym uderzeniem popisał się lider mistrza Anglii. Hazard chytrym strzałem przy bliższym słupku zaskoczył wszystkich na stadionie i ustalił wynik spotkania, kończąc tym samym emocje w tym meczu.

Dzięki zwycięstwu, Chelsea awansowała na czwarte miejsce w tabeli. Podopieczni Antonio Conte o jedno oczko wyprzedzili Tottenham.

Chelsea FC – West Bromwich Albion 3:0 (1:0) Hazard 25', 71', Moses 63'