Higuaín z dubletem; Kane’a wspomógł Eriksen

Autor: Karol Brandt | 13.02.2018 22:36 | komentarzy: 11 | kategoria: Recenzja meczu |

W pierwszym spotkaniu 1/8 finału najważniejszych rozgrywek europejskich, piłkarze w stolicy Piemontu sprawili kibicom wiele radości. Zawody stały na naprawdę wysokim poziomie.

13 lutego powracała Liga Mistrzów. Tego dnia w Turynie Juventus rywalizował z Tottenhamem. Przed meczem dało się wyczuć, że oba zespoły darzą się nie lada szacunkiem. Jednak sytuacja z pierwszych dziesięciu minut gry zweryfikowała to w pełni. Na boisku nie było miejsca na przyjaźń.

Już w drugiej minucie wynik otworzył Gonzalo Higuaín. Argentyńczyk będąc niepilnowany w polu karnym rywali huknął z woleja, a piłka pomimo interwencji bramkarza wpadła do siatki. W  ósmej minucie we własnej „szesnastce” przewinił Ben Davis, który spowodował upadek Federico Bernardeschiego, za co otrzymał żółtą kartkę. Natomiast gospodarzom sędzia przyznał rzut karny, którego na gola zamienił ex-snajper Realu Madryt. Piorunujący początek w wykonaniu „Starej Damy”.

W kolejnych minutach świetnie w środku pola grali goście, którzy często nie dawali rozpędzić się rywalom. W 26. minucie „Koguty” mogły wyrównać, lecz w genialny sposób strzał Harry’ego Kane’a zatrzymał „Gigi” Buffon. Co się odwlecze, to nie uciecze. Tak było i tym razem, gdy w 35. minucie najlepszy napastnik Tottenhamu strzelił gola kontaktowego. Przedtem minął golkipera Juventusu i wbił piłkę do pustej siatki. W doliczonym czasie gry gospodarze wywalczyli kolejny rzut karny. Jednak tym razem szansy nie wykorzystał Gonzalo Higuaín.

W 58. minucie swoją okazję miał Federico Bernardeschi. W tej sytuacji na posterunku był Hugo Lloris. W 71. minucie rzut wolny z okolic dwudziestego metra przyznano podopiecznym Mauricio Pochettino. Piłkę ustawił Christian Eriksen i wykorzystał źle ustawiony mur, strzelając w lewy dolny róg bramki. 2:2! W 89. minucie na placu gry zameldował się Lucas Moura, który zmienił Érika Lamelę. Więcej goli nie padło. Rewanż zostanie rozegrany na Wembley.

Juventus FC – Tottenham Hotspur FC 2:2 (2:1) Higuaín 2’, 9’ (k.) – Kane 35’, Eriksen 72’

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Juventus Turyn, Anglia, Włochy, Tottenham Hotspur, Gianluigi Buffon, Gonzalo Higuain, Christian Eriksen, Harry Kane, Juventus - Tottenham 2018-02-13