Wypowiedzi trenerów po meczu FC Basel – Manchester City

Mateusz Deluga | 14.02.2018 14:00 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

We wczorajszym spotkaniu 1/8 Championes League, „The Citizens” wygrali na wyjeździe z FC Basel 4:0. Josep Guardiola podszedł do analizy tego spotkania z chłodną głową, podkreślając, że ostateczny wynik konfrontacji między „Obywatelami”, a FC Basel pozostaje kwestią otwartą.

Trener „Obywateli” stąpał twardo po ziemi, twierdząc że Manchester City musi podejść spotkania rewanżowego odpowiednio skoncentrowany.

– Nie sądzę, żeby wszystko było już rozstrzygnięte, w futbolu może się zdarzyć absolutnie wszystko, mamy ogromy szacunek do FC Basel. Oczywiście w pierwszych 30. minutach prowadziliśmy 3:0, jestem zadowolony z jakości zagrań jakie zaprezentowaliśmy  rozpoczął.

 W drugiej połowie, kiedy prowadzisz 3:0, o wiele trudniej zachować koncentracje, jak i jakość gry. Na szczęście nam się udało, to nasz olbrzymi sukces  stwierdził.

 Walczyliśmy, stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji pod bramką przeciwnika. Gündoğan zdobył fenomenalną bramkę na 4:0. Teraz pozostaje kwestia rewanżu oraz kolejnego, niedzielnego meczu ligowego  zakończył Guardiola.

Natomiast szkoleniowiec FC Basel, Raphaël Wicky przyznał, że pomimo porażki jest zadowolony z gry swoich podopiecznych.

 Nasza efektywność nie była dobra, ale nadal widzę dla nas szansę. Widziałem, jak zespół grał przez 90 minut. Przed meczem powiedziałem swoim zawodnikom, że powinni zagrać odważnie. Zespół próbował, dawał z siebie wszystko przez 90 minut  stwierdził.

 


Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Anglia, Josep Guardiola, FC Basel, Manchester City, Szwajcaria, Sergio Aguero, Ilkay Gundogan, Basel - Man. City 2018-02-13

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze